Online
Abonelik

Ad Soyad
Şehir
Cep Telefonu
GÖNDER
Ad Soyad
Şehir
Cep Telefonu
Fatura Tutarı
GÖNDER
EPDK yönetmeliği gereğince sizlere daha iyi hizmet verebilmek için sistem çalışması yapılmaktadır. Bu nedenle 31 Aralık 2016 Cumartesi günü Müşteri Hizmetleri Merkezlerimiz kapalı olacaktır. 2 Ocak Pazartesi günü itibariyle yeniden kesintisiz hizmet vermeye devam edeceğiz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
UYARI
MESAJ
RESİM
Basın Bülteni

Basın Bülteni

 • İNSANA SAYGI ÖDÜLÜ, 3. KEZ ENERYA'NIN
 • Enerya, 23. İnsan Kaynakları Zirvesi kapsamında verilen “İnsana Saygı Ödülü”nün üçüncü kez sahibi oldu. 

  2017 yılında yapılan başvurulara dönüş hızıyla “İnsana Saygı Ödülü”ne layık görülen Enerya Enerji A.Ş., Türkiye’nin en çok çalışılmak istenen şirketleri arasında olduğunu bir kez daha gösterdi. 

  Enerya İnsan Kaynakları Departmanı, süreçlerini sürekli gelişim mottosuyla yürütmeye devam ediyor. Enerya Enerji, çalışanlarının hem kişisel hem de mesleki performans gelişimine odaklanabilecekleri program içerikleri tasarlayarak, yetkinliklerini pekiştirmeyi hedefliyor.

 • ENERYA'DAN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE DESTEK
 • Enerya Enerji A.Ş. İnsan Kaynakları Departmanı, üniversite öğrencilerinin iş hayatı, profesyonel imaj yönetimi ve kariyer süreci ile ilgili farkındalıklarını artırarak, onları iş hayatına hazırlamak amacıyla üniversitelerle işbirliği yapıyor.

  Enerji sektörünün öncü ve lider markası Enerya Enerji A.Ş. , sektöründeki ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Enerji sektörüne farkındalığı yüksek insan kaynağı yaratmak amacıyla Enerya İnsan Kaynakları Departmanı, üniversitelerle işbirliği yapıyor. Kariyer mentorluğunun yanı sıra mülakat teknikleri eğitimi, kurumsal imaj yönetimi ve mülakat simülasyonları hakkında üniversitelerin kariyer günü etkinliklerinde öğrencilerle buluşuyor. 

  Enerya İK ve Yönetim ekibi, 2018 Bahar döneminde Bahçeşehir Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Karatay Üniversitesi ve Selçuk Üniversitesi Kadınhanı Faik İçil MYO öğrencileriyle bir araya geldi.   

  Enerya Enerji A.Ş. İnsan Kaynakları Direktörü Berna Tuncel, üniversitelerden her yıl çok sayıda adayın mezun olduğunu hatırlatarak, “1990’da üniversite sınavına giren kişi sayısı 892 binken, bu sayı 2018 yılı itibariyle 2 milyon 322 bin 421 kişi oldu. Bu gerçeği göz önünde bulundurarak işbirliği yaptığımız üniversitelerdeki öğrencilerle “rekabetçi ve hedef odaklı” iş hayatıyla tanışmadan önce koçluk etmeye çalışıyoruz” dedi. 

  “AMACIMIZ ENERJİ SEKTÖRÜNE DE FARKINDALIĞI YÜKSEK GENÇLER KAZANDIRMAK”
  Tuncel, şöyle devam etti: “Üniversite kampüslerinde buluştuğumuz öğrencilerle, simülasyon mülakatlar gerçekleştirerek bu deneyimi önceden yaşamalarını sağlıyoruz. Çalışmalara katılan öğrencilere, özgeçmişlerini yazarken ve mülakat esnasında nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda bilgi ve tecrübelerimizi aktarıyoruz. Ayrıca profesyonel imajlarını görüşmelerde ve işe başladıktan sonra en efektif şekilde nasıl yönetebilecekleriyle ilgili mentorluk ediyoruz. Amacımız, öğrencilere iş hayatına giriş süreciyle ilgili koçluk etmek ve enerji sektörüne de farkındalığı yüksek gençler kazandırmak.” 

  “ENERYA ENERJİ SERTİFİKA PROGRAMI”
  Berna Tuncel, 2018 – 2019 Eğitim Yılı Güz döneminde de kariyer mentorluğu çalışmalarının farklı üniversitelerle yapılan işbirlikleriyle devam edeceğini belirterek, “Enerya İnsan Kaynakları Departmanı, 2018 yılı Bahar döneminde Bahçeşehir ve Özyeğin Üniversitelerindeki ağırlıklı olarak Enerji Sistemleri Mühendisliği öğrencileri ve Makine Mühendisliği öğrencilerine kariyer mentorluğu konusunda destek oluyor. Yapılandırılmış sistematik mentorluk programı kapsamında öğrencilerle Enerya’daki deneyimli yöneticileri bir araya getiriyoruz. Bu desteğimizi 2018-2019 Eğitim Yılı Güz döneminde de sürdüreceğiz. Güz döneminde ayrıca Enerya olarak bir üniversite bünyesinde “sertifika programı” açmayı planlıyoruz. Bu program içeriğinde üniversitedeki mesleki derslere, Enerya’daki deneyimli yöneticilerimiz konuk konuşmacı olarak katılacaklar” diye konuştu.

 • ENERYA'DAN YİNE BİR İLK
 • DOĞAL GAZ ABONESİ OLMAK ARTIK DAHA KOLAY
  ONLINE ABONELİK BAŞLADI
   
  Enerji sektörünün öncü ve lider markası Enerya, müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışıyla sektöründeki ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyor. 10 ilde 1 milyon 200 bini aşkın aboneye doğal gaz arzı sağlayan Enerya, Türkiye’de ilk defa doğal gaz abonelik işlemlerini online platforma taşıdı. 
   
  Müşteri Hizmetleri Müdürü Değer Taşlardan, Enerya olarak teknolojiye dayalı müşteri hizmetleri uygulamalarına yatırım yaptıklarını belirterek, “Doğal gaz dağıtım sektöründe bir ilki gerçekleştirdik. Enerya kentlerinde doğal gaz abonesi olmayı kolaylaştırdık. Doğal gaz ekonomisi ve konforunu yaşamak isteyenler müşteri hizmetleri merkezlerimize gelmeden web sitemizde yer alan online işlemler üzerinden evlerinden ya da ofislerinden kredi kartıyla doğal gaz abonesi olabilecekler” diye konuştu.  
   
  Taşlardan, teknolojiye yaptıkları yatırımla enerji sektöründe fark yarattıklarını belirterek, “Müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışıyla sektörümüzün öncüsü olmaya devam ediyoruz. Dijitalleşen dünyada hızın öneminin farkındayız. Zaman yönetiminde öne çıkarak sektörümüzde fark yaratıyoruz. Online olarak yapılacak “Abonelik Sözleşmesi” işlemleri, hız çağının bir gerekliliğiydi” dedi. 
   
  “4 DAKİKADA ABONELİK İŞLEMİ YAPILABİLECEK”
   
  Abonelik işlemlerinin online platforma taşınması sürecini yürüten Müşteri İlişkileri Yöneticisi Ebru Ercan, online abonelik işlemleri için alt yapı çalışmalarının bir yıl sürdüğünü belirterek, “Abonelerimiz için web sitemiz üzerinde Abonelik Sözleşmesi işlemlerini gerçekleştirebilecekleri online platform oluşturduk. Nisan ayı itibariyle platformu web sitemizdeki online işlemler bölümüne ekledik” dedi.
   
  Nisan ayında pilot bölgede ilk uygulamanın başladığını ifade eden Ercan, şöyle konuştu: Kontrollü ve takip mekanizmalarını işletebileceğimiz bir yapı kurmak için ilk olarak Aksaray’da çalışmayı devreye aldık. Mayıs ayı itibariyle de Antalya’da online sözleşme işlemleri yapılmaya başlandı. Önümüzdeki 2 ay içerisinde tüm Enerya kentlerinde abonelik işlemleri online platformdan yapılabilecek. Süreç ile ilgili bağlantı sözleşmesini yapıp doğal gaz kullanmayan ve doğal gaz kullanımını kapatmış olan abonelerle sertifikalı firmaları SMS ve e-posta aracılığıyla bilgilendiriyoruz.” 
   
  CRM Yönetici Ercan şöyle devam etti: “Abonelerimizi 4 (dört) dakika gibi kısa bir sürede kendi işlemlerini yapabilecekleri 7/24 kesintisiz hizmet sunan güvenli ve konforlu bir platforma kavuşturduk. Bu platformla abonelerimiz müşteri hizmetleri merkezlerine gelmeden evlerinden ya da ofislerinden www.enerya.com.tr adresi üzerinden abonelik sözleşmesi işlemlerini kredi kartıyla gerçekleştirebilecekler. Online Abonelik Sözleşmesi işlemi tamamlandığında abonemize mesafeli sözleşme, tahsilat makbuzu ve süreci aktardığımız e-posta gönderilerek randevu süreci hızlıca ilerletilmektedir.”
 • ENERYA ÖDÜLE DOYMUYOR
 • ENERYA, İNGİLTERE’DEN ÖDÜLLE DÖNDÜ

  Enerji sektörünün öncü ve lider markası Enerya, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinin en saygın finans yayınlarından EMEA Finance Dergisi tarafından 6-7 Haziran 2018 tarihlerinde İngiltere’de düzenlenen EMEA Finance Project Awards 2017 töreninden ödülle döndü. 

  Enerya, genişleme bölgelerinde gerçekleştirdiği projeler için yaptığı finansman sözleşmesiyle “Orta ve Doğu Avrupa’nın En İyi Sürdürülebilirlik Anlaşması” ödülünü kazandı. Enerya adına ödülü Mali İşler Direktörü Elif Usluer ve Kurumsal Finans Müdürü Uluç Şener aldı.

  Enerya Mali İşler Direktörü Elif Usluer, ödülle ilgili şunları söyledi: “Bu proje kapsamında 8 şehirde 18 ilçenin doğal gaz şebeke yatırımlarını gerçekleştirdik. Bu proje aynı zamanda Türkiye’de doğal gazın yaygınlaştırılması hedefleri paralelinde gerçekleştirilmektedir. Yatırımlarımız 2018 ve sonrasındaki yıllarda aynı hızla devam edecektir” 

   

 • ENERYA'DA GÖREV DEĞİŞİMİ
 • ARDA BEŞTAŞ, ENERYA GENEL MÜDÜRÜ OLDU

  2008 yılından itibaren Enerya’da Pazarlama, Satış ve Müşteri Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdüren Arda Beştaş, 31 Temmuz 2018 tarihi itibariyle Enerya Genel Müdürü görevini üstlenecek. 

  Enerya Genel Müdürü Aslan Uzun’un STFA Yatırım Holding İcra Kurulu Başkanlığı (CEO) görevinin açıklanmasının ardından Enerya Genel Müdürlüğü görevi için Enerya’nın büyümesinde ve kurumsallaşmasında önemli bir rol oynayan Arda Beştaş ismi açıklandı. 

  Arda Beştaş kimdir?
  Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde, yüksek lisansını Southbank University London'da Uluslararası İş Yönetimi Bölümü'nde tamamlamıştır. Global Yatırım Holding ve Anadolu Grubu’nda çeşitli pozisyonlarda rol alan Arda Beştaş, Enerya’ya katılmadan önce son olarak John's Coffee'de "Genel Müdür" ünvanı ile görev yapmıştır. 
  Beştaş, evli ve bir çocuk babasıdır.

 • BU GURUR ENERYA'NIN! ENERYA, LNG PROJESİ İLE ÖDÜL ALDI
 • Enerya, Hamburg’da düzenlenen 3. Uluslararası LNG Zirvesi’nde “Yılın En Yenilikçi LNG Servis Sağlayıcısı” ödülünü aldı. 

  Türkiye’de enerji sektörünün öncüsü olan Enerya, “İyiden Mükemmele” mottosuyla başladığı 2018 yılında da bir ilke imza attı. Türkiye’de ilk defa Enerya tarafından hayata geçirilen “LNG ile Şehir Besleme Projesi” ile uluslararası bir ödül aldı.

  3. Uluslararası LNG Zirvesi’nde düzenlenen LNG AWARDS 2018 töreninde “Yılın En Yenilikçi LNG Servis Sağlayıcısı” ödülünü aldı. Zirvede konuşan STFA Enerji Grup Başkanı ve Enerya Genel Müdürü Aslan Uzun, Türkiye’deki doğal gaz dağıtım sektörünün dinamiklerini anlatarak, Enerya’nın Konya’nın Beyşehir ve Karapınar, Karaman’ın Ermenek ve Erzincan’ın Tercan ve Çayırlı ilçelerinde hayata geçirilen LNG projesi hakkında bilgi verdi. Uzun, şöyle konuştu: “Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın “Türkiye’de doğal gaz kullanmayan il ve ilçe kalmayacak” hedefi doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Genişleme bölgelerine doğal gaz arzı sağlayabilmek için projelerimizi değerlendirirken önümüze coğrafi koşullar, maliyet ve zaman bakımından engeller çıktı. Bu engelleri aşmak için doğal gazın iletim hatları ile ulaşmasının teknik açıdan zor, inşaat maliyetlerinin yüksek ve inşaat süresinin uzun olduğu bölgeler için Türkiye’de ilk defa Enerya tarafından geliştirilmiş olan LNG ile Şehir Besleme Projesi’ni hayata geçirdik.” Uzun, bu proje ile gaz, ticaret ve lojistik sektörlerini bir araya getirdiklerini belirterek, “Geleneksel yöntemlerle doğal gaz arzının sağlanmasının zor olduğu bölgeler için geliştirdiğimiz projemiz ile sektörümüze de cesaret verdik” diye konuştu.

  Zirve sonunda düzenlenen törende “Yılın En Yenilikçi LNG Servis Sağlayıcısı” ödülü Enerya’nın oldu. 

 • ENERYA, ESKİL'DE ÇALIŞMALARINI BAŞLATTI
 • Enerya Aksaray İşletme Müdürü Murat Küçükkapdan ve Eskil Belediye Başkanı Niyazi Alçay’la birlikte Eskil’deki temel atma törenine katıldı.

  Enerji sektörünün en önemli aktörlerinden biri olan Enerya, Aksaray’daki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. 2018 yatırım planları dahilinde Aksaray’ın genişleme bölgelerinden biri olan Eskil’de doğal gaz hat imalatı çalışmaları başladı.

  Eskil Belediye Başkanı Niyazi Alçay, Eskil’i doğal gaz konforuna kavuşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Eskil, çok önemli bir hizmet alıyor. Eskil, Türkiye’nin en hızlı gelişen ilçelerinden biri, doğal gaz da bu gelişme büyük katkı sağlayacak. Bizi doğal gaz konforu ve ekonomisiyle buluşturduğu için Enerya’ya çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. Başkan Alçay, şöyle devam etti: “Doğal gaz hem çevre kirliliğinin azalmasında hem de yaşam standartlarının yükselmesinde katkı sağlayacak. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere hükümetimize ve milletvekillerimize çok teşekkür ediyorum.”

  Enerya Aksaray İşletme Müdürü Murat Küçükkapdan, “Eskil’in doğal gaza kavuşması için yaptığımız çalışmalara başından itibaren destek veren Eskil Belediye Başkanı Sayın Niyazi Alçay’a teşekkür ediyoruz. Başkanımızın desteğiyle bugün çalışmalarımızı artık başlatıyoruz. Yıl sonuna kadar Eskil’i doğal gaz konforu ve ekonomisiyle buluşturmayı hedefliyoruz. Ağırlıklı olarak TOKİ Bölgesi’ne ilk aşamada gaz arzını sağlayacağız. İlerleyen yıllarda Merkez Mahallesi’ni de doğal gaza kavuşturacağız” diye konuştu. Küçükkapdan, Enerya’nın 2005 yılından itibaren Aksaray’da çalışmalarını sürdürdüklerini hatırlatarak, 2018 yılı sonunda Aksaray’da 80 bin aboneye ulaşmayı planlıyoruz” dedi.

 • ENERYA'DAN İÇ TESİSAT FİRMALARINA PLAKET (ERZİNCAN)
 • Enerya, 13 Mart 2018 Salı günü düzenlediği “İç Tesisat Değerlendirme ve Bilgilendirme Toplantısı”nda ikinci sertifika dönemine geçen 7 yetkili firmaya plaket verdi.

  Enerji sektörünün en önemli aktörlerinden biri olan Enerya, 13 Mart 2018 Salı günü Erzincan’da düzenlediği “İç Tesisat Değerlendirme ve Bilgilendirme Toplantısı”nda Yetkili İç Tesisat Firmaları ile bir araya geldi. İkinci sertifika dönemine geçen ? yetkili firmaya plaket verilen toplantının açılış konuşmasını yapan Enerya Erzincan İşletme Müdürü Serdar Karaca, Enerya’nın 10 kentte 1.200.000 aşkın aboneyi doğal gaz konforu ve ekonomisiyle buluşturduğunu belirterek, “Erzincan’da bu yıl sonunda 51 bini aşkın aboneye ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

  Enerya’nın öncü rolüyle enerji sektöründeki ilkleri gerçekleştirdiğini vurgulayan Karaca, şöyle konuştu: “2017 yılında Erzincan’daki yatırımlarımıza hız kesmeden devam ettik. Türkiye’de ilk defa Enerya tarafından hayata geçirilen LNG ile Şehir Besleme Projesi’yle Çayırlı ve Tercan’a doğal gaz arzı sağladık. 2017 yılında yine Refahiye’yi doğal gaz konforuyla buluşturduk. 2018 yatırım programımız dahilinde çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

  Müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışıyla abonelerinin güvenli ve konforlu doğal gaz kullanmalarını önemsediklerini belirten Serdar Karaca, yetkili firmalara tesisat dönüşümü sırasındaki işbirlikleri için teşekkür etti.

  Enerya İç Tesisat Müdürü Ali Serhat Ertürk, toplantıda yaptığı konuşmada Ocak 2017’de revize edilen TSE 7363’ün ilgili maddelerine ilişkin bilgi verdi. Toplantı sonunda ikinci sertifika dönemine geçen 7 yetkili firmaya plaketleri İşletme Müdürü Serdar Karaca ve İç Tesisat Müdürü Ali Serhat Ertürk tarafından takdim edildi.

 • ENERYADAN İÇ TESİSAT FİRMALARINA PLAKET (AYDIN)
 • Enerya, ‘’İç Tesisat Değerlendirme ve Bilgilendirme Toplantısı’’nda yetkili firmalarla bir araya geldi.

  Enerji sektörünün en önemli aktörlerinden olan Enerya, Aydın’da düzenlenen ‘’İç Tesisat Değerlendirme ve Bilgilendirme Toplantısı’’nda Yetkili İç Tesisat Firmaları ile bir araya geldi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Enerya Aydın İşletme Müdürü Osman Ersöz, Enerya’nın 10 kentte 1 milyon 200 bini aşkın aboneyi doğal gaz konforu ve ekonomisiyle buluşturduğunu belirterek, “Aydın’da 2018 sonunda yaklaşık 20 bin aboneye ulaşmayı hedefliyoruz’’ dedi. Müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışıyla abonelerin güvenli ve konforlu doğal gaz kullanmalarını önemsediklerini belirten Ersöz, yetkili firmalara tesisat dönüşümü sırasındaki iş birlikleri için teşekkür etti.

  Enerya İç Tesisat Müdürü Ali Serhat Ertürk, toplantıda yaptığı konuşmada Ocak 2017’de revize edilen TSE 7363’ün ilgili maddelerine ilişkin bilgi verdi. Ertürk, abonelerin güvenli doğal gaz kullanımı için Yetkili firmaların sektördeki yerini hatırlatarak, Enerya ve yetkili firmaların işbirliğinin önemini belirtti. 

 • ENERYA'DAN İÇ TESİSAT FİRMALARINA PLAKET (ANTALYA)
 • Enerya, 8 Mart 2018 Perşembe günü düzenlediği “İç Tesisat Değerlendirme ve Bilgilendirme Toplantısı”nda ikinci sertifika dönemine geçen 4 yetkili firmaya plaket verdi.

  Enerji sektörünün en önemli aktörlerinden biri olan Enerya, 8 Mart 2018 Perşembe günü Antalya’da düzenlediği “İç Tesisat Değerlendirme ve Bilgilendirme Toplantısı”nda Yetkili İç Tesisat Firmaları ile bir araya geldi. İkinci sertifika dönemine geçen 4 yetkili firmaya plaket verilen toplantının açılış konuşmasını yapan Enerya Antalya Bölge Müdürü Mürsel Parlak, Enerya’nın 10 kentte 1 milyon 200 bini aşkın aboneyi doğal gaz konforu ve ekonomisiyle buluşturduğunu belirterek, “Antalya’da bu yıl sonunda yaklaşık 120 bin aboneye ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

  Enerya’nın öncü rolüyle enerji sektöründeki ilkleri gerçekleştirdiğini vurgulayan Parlak, şöyle konuştu: “2017 yılında Antalya’da yatırımlarımıza hız kesmeden devam ettik. 2017 yılında Döşemealtı’nı doğal gaz konforu ve ekonomisiyle buluşturduk. 2018 yılında da yatırım bölgelerimizdeki çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

  Müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışıyla abonelerinin güvenli ve konforlu doğal gaz kullanmalarını önemsediklerini belirten Mürsel Parlak, yetkili firmalara tesisat dönüşümü sırasındaki işbirlikleri için teşekkür etti.

  Enerya İç Tesisat Müdürü Ali Serhat Ertürk, toplantıda yaptığı konuşmada Ocak 2017’de revize edilen TSE 7363’ün ilgili maddelerine ilişkin bilgi verdi. Toplantı sonunda ikinci sertifika dönemine geçen 4 yetkili firmaya plaketleri Bölge Müdür Mürsel Parlak ve İç Tesisat Müdürü Ali Serhat Ertürk tarafından takdim edildi. 

 • ENERYADAN İÇ TESİSAT FİRMALARINA PLAKET (DENİZLİ)
 • Enerya, 7 Mart 2018 Çarşamba günü düzenlediği “İç Tesisat Değerlendirme ve Bilgilendirme Toplantısı”nda ikinci sertifika dönemine geçen 26 yetkili firmaya plaket verdi.

  Enerji sektörünün en önemli aktörlerinden biri olan Enerya, 7 Mart 2018 Çarşamba günü Denizli’de düzenlediği “İç Tesisat Değerlendirme ve Bilgilendirme Toplantısı”nda Yetkili İç Tesisat Firmaları ile bir araya geldi. İkinci sertifika dönemine geçen 26 yetkili firmaya plaket verilen toplantının açılış konuşmasını yapan Enerya Denizli Bölge Müdürü Akif Tulukcu, Enerya’nın 10 kentte 1 milyon 200 bini aşkın aboneyi doğal gaz konforu ve ekonomisiyle buluşturduğunu belirterek, “Denizli’de bu yıl sonunda yaklaşık 250 bin aboneye ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

  Enerya’nın öncü rolüyle enerji sektöründeki ilkleri gerçekleştirdiğini vurgulayan Tulukcu, şöyle konuştu: “2017 yılında Denizli’de genişleme bölgelerimizde yatırımlarımıza hız kesmeden devam ettik. 2017 yılında Sarayköy, Serinhisar ve Acıpayam’da çalışmalarımızı sürdürdük. 2018 yılı içinde ise Tavas’daki yatırımlarımız hızla devam edecek, 2019’un ilk aylarında abonelerimizi doğal gaz konforu ve ekonomisi ile buluşturacağız.”

  Müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışıyla abonelerinin güvenli ve konforlu doğal gaz kullanmalarını önemsediklerini belirten Akif Tulukcu, yetkili firmalara tesisat dönüşümü sırasındaki işbirlikleri için teşekkür etti.

  Enerya İç Tesisat Müdürü Ali Serhat Ertürk, toplantıda yaptığı konuşmada Ocak 2017’de revize edilen TSE 7363’ün ilgili maddelerine ilişkin bilgi verdi. Toplantı sonunda ikinci sertifika dönemine geçen 26 yetkili firmaya plaketleri Bölge Müdür Akif Tulukcu ve MMO Denizli Şube Başkanı Tefik Demirçalı tarafından takdim edildi. 

 • ENERYA, ORTAKÖY'DEKİ YATIRIM PLANINI ANLATTI
 • Enerya, Ortaköy Belediye Başkanı Mahmut Ütük’ün katılımıyla düzenlediği akşam yemeğinde muhtarlarla ve müteahhitlerle bir araya geldi.

  Aksaray Ortaköy, Türkiye enerji sektörünün en önemli aktörlerinden biri olan Enerya’nın 2017 yılı sonunda hat imalatının zaman alacağı ve maliyetlerin yükseleceği ilçeler için geliştirdiği Türkiye’nin ilk kalıcı Konteyner RMS-A Projesi’ni uyguladığı genişleme bölgelerinden biri oldu. Ortaköy Belediye Başkanı Mahmut Ütük’ün katılımıyla düzenlenen akşam yemeğinde muhtarlarla ve müteahhitlerle bir araya gelinen yemekte Enerya Aksaray İşletme Müdür Murat Küçükkapdan Enerya’nın Ortaköy’deki yatırımlarından bahsetti.

  Ortaköy Belediye Başkanı Mahmut Ütük, Ortaköy’de 11 ay önce hat çalışması için ilk kazmanın vurulduğunu hatırlatarak, “Enerya’ya çalışmaları için teşekkür ederim. Kapı kapı gezerek vatandaşlarımıza doğal gaz konforunu ve ekonomisini anlattık. Artık abonelikler de başladı. Ortaköy’e doğal gaz getirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Muhtarlarımızdan bize bu konuda destek olmalarını istiyorum” diye konuştu.

  Aksaray İşletme Müdürü Murat Küçükkapdan, süreçteki desteği için Ortaköy Belediye Başkanı Mahmut Ütük’e teşekkür ederek, “Ortaköy’de 2018 yılı sonu itibariyle yaklaşık 35 Km hat imalatına ve 2000 aboneye ulaşacağız. 5 yıllık yatırım planımızı hazırladık, yol haritamızı çıkardık. Çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz” dedi. Küçükkapdan, yemeğe katılan muhtarlara ve müteahhitlere de teşekkür ettiği konuşmasında, şunları söyledi: “10 bölgede 1 milyon 200 bini aşkın aboneye hizmet veren Enerya, aynı zamanda sektöründeki öncü rolünü de sürdürmektedir. Coğrafi şartlar nedeniyle hat imalatının zaman alacağı ve ekonomik açıdan maliyetlerin yükseleceği ilçeler için daha az maliyetle hızlı ve akılcı bir çözüm üreterek 8 ilçede Türkiye’nin ilk kalıcı Konteyner RMS-A Projesi’ni hayata geçirdik. Ortaköy de bu bölgelerden birisi. Ortaköylüleri doğal gaz konforu ve ekonomisiyle buluşturmak için Enerya olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Muhtarlarımızdan ve tesisat dönüşümüyle ilgili sorunlar yaşamamak için müteaahitlerimizden desteklerini bekliyoruz.”

  Küçükkapdan ayrıca, Ortaköy’deki müşteri hizmetleri ofisinin de açıldığını, Ortaköylülerin doğal gaz kullanımı ve aboneliği süreciyle ilgili tüm bilgileri Ortaköy’deki ve Aksaray Merkez’deki müşteri hizmetleri ofisinden alabileceklerini de belirtti.  

 • ENERYA'DAN İÇ TESİSAT FİRMALARINA PLAKET (AKSARAY)
 • Enerya, 1 Mart 2018 Perşembe günü düzenlediği ‘’İç Tesisat Değerlendirme ve Bilgilendirme Toplantısı’’nda ikinci sertifika dönemine geçen 8 yetkili firmaya plaket verdi.

  Enerji sektörünün en önemli aktörlerinden olan Enerya, 1 Mart Perşembe günü Aksaray’da düzenlenen ‘’İç Tesisat Değerlendirme ve Bilgilendirme Toplantısı’’nda Yetkili İç Tesisat Firmaları ile bir araya geldi. İkinci sertifika dönemine geçen 8 yetkili firmaya plaket verilen toplantının açılış konuşmasını yapan Enerya Aksaray İşletme Müdürü Murat Küçükkapdan, Enerya’nın 10 kentte 1 milyon 200 bini aşkın aboneyi doğal gaz konforu ve ekonomisiyle buluşturduğunu belirtti. Küçükkapdan, Aksaray’da 2018 sonunda yaklaşık 80 bin aboneye ulaşmayı hedeflediklerini ifade ederek, “Müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışıyla abonelerimizin güvenli ve konforlu doğal gaz kullanmalarını önemsiyoruz. Yetkili firmalarımıza tesisat dönüşümü sırasındaki iş birlikleri için teşekkür ederiz” dedi. 

  Enerya İç Tesisat Müdürü Ali Serhat Ertürk, toplantıda yaptığı konuşmada Ocak 2017’de revize edilen TSE 7363’ün ilgili maddelerine ilişkin bilgi verdi. Abonelerimizin güvenli doğal gaz kullanımı için Yetkili firmaların sektördeki yerini hatırlatarak, Enerya ve yetkili firmaların işbirliğinin önemini belirtti. Toplantı sonunda ikinci sertifika dönemine geçen 8 yetkili firmaya plaketleri İşletme Müdürü Murat Küçükkapdan ve İç Tesisat Müdürü Ali Serhat Ertürk tarafından takdim edildi.

 • ENERYADAN İÇ TESİSAT FİRMALARINA PLAKET (KARAMAN)
 • Enerya, 28 Şubat 2018 Çarşamba günü düzenlediği ‘’İç Tesisat Değerlendirme ve Bilgilendirme Toplantısı’’nda ikinci sertifika dönemine geçen 5 yetkili firmaya plaket verdi.

  Enerji sektörünün en önemli aktörlerinden olan Enerya, 28 Şubat Çarşamba günü Karaman’da düzenlenen ‘’İç Tesisat Değerlendirme ve Bilgilendirme Toplantısı’’nda Yetkili İç Tesisat Firmaları ile bir araya geldi. İkinci sertifika dönemine geçen 5 yetkili firmaya plaket verilen toplantının açılış konuşmasını yapan Enerya Karaman İşletme Müdürü Taylan Ağca, Enerya’nın 10 kentte 1 milyon 200 bini aşkın aboneyi doğal gaz konforu ve ekonomisiyle buluşturduğunu belirterek, “Karaman’da 2018 sonunda yaklaşık 65 bin aboneye ulaşmayı hedefliyoruz’’ dedi. Müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışıyla abonelerin güvenli ve konforlu doğal gaz kullanmalarını önemsediklerini belirten Taylan Ağca, yetkili firmalara tesisat dönüşümü sırasındaki iş birlikleri için teşekkür etti.

  Enerya İç Tesisat Müdürü Ali Serhat Ertürk, toplantıda yaptığı konuşmada Ocak 2017’de revize edilen TSE 7363’ün ilgili maddelerine ilişkin bilgi verdi. Abonelerimizin güvenli doğal gaz kullanımı için Yetkili firmaların sektördeki yerini hatırlatarak, Enerya ve yetkili firmaların işbirliğinin önemini belirtti. Toplantı sonunda ikinci sertifika dönemine geçen 5 yetkili firmaya plaketleri İşletme Müdürü Taylan Ağca ve İç Tesisat Müdürü Ali Serhat Ertürk tarafından takdim edildi.

 • ENERYADAN İÇ TESİSAT FİRMALARINA PLAKET (EREĞLİ)
 • Enerya, 27 Şubat 2018 Salı günü düzenlediği ‘’İç Tesisat Değerlendirme ve Bilgilendirme Toplantısı’’nda ikinci sertifika dönemine geçen 4 yetkili firmaya plaket verdi.

  Enerji sektörünün en önemli aktörlerinden olan Enerya, 27 Şubat Salı günü Ereğli’de düzenlenen ‘’İç Tesisat Değerlendirme ve Bilgilendirme Toplantısı’’nda Yetkili İç Tesisat Firmaları ile bir araya geldi. İkinci sertifika dönemine geçen 4 yetkili firmaya plaket verilen toplantının açılış konuşmasını yapan Enerya Ereğli İşletme Müdürü Hüseyin Arı Enerya’nın 10 kentte 1 milyon 200 bini aşkın aboneyi doğal gaz konforu ve ekonomisiyle buluşturduğunu belirterek, ‘’Ereğli’de 2018 sonu 41 bini aşkın aboneye ulaşmayı hedefliyoruz’’ dedi. Müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışıyla abonelerin güvenli ve konforlu doğal gaz kullanmalarını önemsediklerini belirten Hüseyin Arı, yetkili firmalara tesisat dönüşümü sırasındaki iş birlikleri için teşekkür etti.

  Enerya İç Tesisat Müdürü Ali Serhat Ertürk, toplantıda yaptığı konuşmada Ocak 2017’de revize edilen TSE 7363’ün ilgili maddelerine ilişkin bilgi verdi. Abonelerimizin güvenli doğal gaz kullanımı için Yetkili firmaların sektördeki yerini hatırlatarak, Enerya ve yetkili firmaların işbirliğinin önemini hatırlattı. Toplantı sonunda ikinci sertifika dönemine geçen 4 yetkili firmaya plaketleri İşletme Müdürü Hüseyin Arı ve İç Tesisat Müdürü Ali Serhat Ertürk tarafından takdim edildi.

 • ENERYA'DAN İÇ TESİSAT FİRMALARINA PLAKET (KONYA)
 • Enerya, 23 Şubat 2018 Cuma günü düzenlediği “İç Tesisat Değerlendirme ve Bilgilendirme Toplantısı”nda ikinci sertifika dönemine geçen 32 yetkili firmaya plaket verdi.

  Enerji sektörünün en önemli aktörlerinden biri olan Enerya, 23 Şubat 2018 Cuma günü Konya’da düzenlediği “İç Tesisat Değerlendirme ve Bilgilendirme Toplantısı”nda Yetkili İç Tesisat Firmaları ile bir araya geldi. İkinci sertifika dönemine geçen 32 yetkili firmaya plaket verilen toplantının açılış konuşmasını yapan Enerya Konya Bölge Müdürü H. Işık Deniş, Enerya’nın 10 kentte 1.200.000 aşkın aboneyi doğal gaz konforu ve ekonomisiyle buluşturduğunu belirterek, “Konya’da bu yıl sonunda yaklaşık 446 bin aboneye ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

  Enerya’nın öncü rolüyle enerji sektöründeki ilkleri gerçekleştirdiğini vurgulayan Deniş, şöyle konuştu: “2017 yılında Konya’daki yatırımlarımıza hız kesmeden devam ettik. Türkiye’de ilk defa LNG ile Şehir Besleme Projesi’ni, Konya Beyşehir’de hayata geçirdik. Yine Türkiye’de ilk defa Enerya tarafından kullanılan kalıcı Konteyner RMS-A Projesi’yle Sarayönü doğal gaz konforuna kavuştu. Bu iki ilçenin yanı sıra genişleme bölgelerimizden Karapınar da 2017 yılında doğal gaz kullanmaya başladı. 2018 yılı içinde ise Kulu’yu doğal gaza kavuşturacağız.”

  Müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışıyla abonelerinin güvenli ve konforlu doğal gaz kullanmalarını önemsediklerini belirten H.Işık Deniş, yetkili firmalara tesisat dönüşümü sırasındaki işbirlikleri için teşekkür etti.

  Enerya İç Tesisat Müdürü Ali Serhat Ertürk, toplantıda yaptığı konuşmada Ocak 2017’de revize edilen TSE 7363’ün ilgili maddelerine ilişkin bilgi verdi. Toplantı sonunda ikinci sertifika dönemine geçen 32 yetkili firmaya plaketleri Bölge Müdür H.Işık Deniş ve İç Tesisat Müdürü Ali Serhat Ertürk tarafından takdim edildi. 

 • ÇAYIRLI'DA İLK DOĞAL GAZ ABONELİĞİ YAPILDI
 • Enerya, Çayırlı’daki alt yapı çalışmalarını tamamlayarak Çayırlı’yı doğal gazla buluşturdu.

  Enerya Erzincan Doğal Gaz Dağıtım AŞ, yatırım bölgelerinden Çayırlı’daki doğal gaz alt yapı çalışmalarını tamamladı. Çayırlı’yı doğal gaz konforu ve ekonomisiyle buluşturan Enerya’nın ilk abonesi Çayırlı Belediye Başkanı Atınç Bahadır oldu.

  Çayırlı Belediye Başkanı Atınç Bahadır, Çayırlı’nın doğal gaz konforu ve ekonomisine kavuşmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bu çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ederim. Doğal gazı Çayırlı halkıyla buluşturmanın mutluluğunu yaşıyorum. Tüm halkımızı ekonomik bir yakıt olan doğal gaz kullanmaya davet ediyorum" diye konuştu.

  Enerya Erzincan Gaz Dağıtım A.Ş. İşletme Müdürü Serdar Karaca da Çayırlı Belediye Başkanı Atınç Bahadır’a teşekkür ederek, “Çayırlı’da çalışmalarımız hızla devam ediyor. Çayırlı, doğal gaz konforuyla buluşuyor " dedi.

 • TERCAN'DA İLK DOĞAL GAZ ABONELİĞİ YAPILDI
 • Enerya, Tercan’daki alt yapı çalışmalarını tamamlayarak Tercan’ı doğal gazla buluşturdu.

  Enerya Erzincan Doğal Gaz Dağıtım AŞ, yatırım bölgelerinden Tercan’daki doğal gaz alt yapı çalışmalarını tamamladı. Tercan Kaymakamı Kürşad Karaca, Tercan Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz ve Enerya Erzincan Gaz Dağıtım AŞ İşletme Müdürü Serdar Karaca, Tercan’da bir araya geldi. Tercan’ı doğal gaz konforu ve ekonomisiyle buluşturan Enerya’nın ilk abonesi Tercan Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz oldu.

  Tercan Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz, Tercan’ın doğal gaz konforu ve ekonomisine kavuşmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bu çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ederim. Doğal gazı Tercan halkıyla buluşturduğumuz için mutluyum. Tercanlıları ekonomik bir yakıt olan doğal gaz kullanmaya davet ediyorum" diye konuştu.

  Enerya Erzincan Gaz Dağıtım A.Ş. İşletme Müdürü Serdar Karaca, destekleri için Tercan Kaymakamı Kürşad Karaca’ya ve Tercan Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz’a teşekkür ederek, “Tercan’da çalışmalarımız hızla devam ediyor. Tercan, doğal gaz konforuyla buluşuyor" dedi.

 • DOĞAL GAZ SEKTÖRÜ KONYA'DA BULUŞTU
 • Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun desteğiyle GAZBİR-GAZMER tarafından düzenlenen “Sistem Güvenliği ve İşletmecilik Standartlarının Belirlenmesi Çalıştayı” Konya’da gerçekleştirildi. 

  Çalıştayda bir konuşma yapan GAZBİR Başkan Yardımcısı ve Enerya Genel Müdürü Aslan Uzun, doğal gaz sektörünü Enerya kentlerinden Konya’da ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirterek, “Öncelikle, imparatorlukların ve medeniyetlerin başkenti, daha da önemlisi sevgi, barış ve hoşgörünün başkenti Konyamızda sizleri ağırlamaktan onur duyuyoruz. Enerya Konya, 3.200 km’yi aşan dağıtım ağı, 410 bini aşkın abonesi ve yaklaşık 650 milyon metreküp gaz tüketimi ile Anadolu’nun en büyük, sektörün de ikinci ihale edilen ilidir. Konya, Capital 500 listesine giren şehirlerimizden birisidir” diye konuştu.

  Uzun, doğal gaz piyasasının kurulmasının üzerinden 15 yıl geçtiğini hatırlatarak, şöyle konuştu: “Piyasa kurulumuna ilişkin düzenlemeler büyük oranda tamamlandı, tarife düzenlemeleri genel olarak sistematize edildi, gelişen teknolojilere bağlı olarak teknik altyapı ve hizmet kalitesi sürekli olarak yenilenmekte, işgücü niteliğini ve istihdamı artırmaya yönelik projeksiyonumuz sürekli olarak güncellenmektedir. Teknolojiye ve insan kaynağına önemli yatırımlar yapıyoruz. Müşteri memnuniyeti ve güvenliği en büyük önceliğimiz. Doğal gaz sektörü 12,5 milyon aboneye ulaştı, başka bir deyişle 45 milyon kişiye hizmet götürüyoruz. Devlet ve özel sektör işbirliğinde dünyada örnek gösterilecek en büyük girişimlerden birisiyiz.”

 • ENERYA AR-GE ÇALIŞMALARINDA DA ÖNCÜ
 • ENERYA, AKILLI GAZ DEDEKTÖRÜ İLE AR-GE ÖDÜLÜ ALDI
  Enerji sektöründe hayata geçirdiği ilklerle öncü rolünü sürdüren Enerya, Ar-Ge çalışmaları kapsamında gaz kaçaklarını ihbardan önce tespit eden “Doğal Gaz İç Tesisatlarında Uzaktan Gaz Kaçak Tespit Cihazı”yla 3. Enerjide AR-GE Çalıştayı’nda izleme ve kontrol kategorisinde ödül aldı. 

  Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) koordinatörlüğünde Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) ve Türkiye Doğalgaz Dağıtıcıları Birliği Derneği (GAZBİR) tarafından düzenlenen 3. Enerjide Ar-Ge Çalıştayı, 19 Aralık ‘ta Ankara’da gerçekleştirildi. Enerji sektöründeki inovasyon çalışmalarının ödüllendirildiği çalıştayda, Enerya adına ödülü Enerya Genel Müdürü Aslan Uzun aldı. 

  “AKILLI GAZ DEDEKTÖRÜ SEKTÖRDE FARK YARATACAK”
  Uzun, ödül getiren AR-GE projesinin can güvenliği açısından önemine dikkat çekerek, “Gaz kaçağı ihbarlarında ekibimiz 15 dakika içerisinde olay mahallinde olabiliyor. Geliştirdiğimiz akıllı gaz dedektörü acil müdahalelerinde önemli bir fark yaratarak gaz kaçağı ihbarı olmadan kaçağı tespit edebiliyor” diye konuştu. 

  Aslan Uzun, cihazla ilgili şu bilgileri verdi: “Geliştirdiğimiz ürün ile bütün doğal gaz iç tesisatlarındaki olası gaz kaçaklarının anlık olarak tespit edilip, tespit edilen kaçak ile ilgili detaylı bilgiler yani kaçak algılama zamanı, süresi, tespit edilen kaçak oranı vb. otomatik olarak gaz dağıtım şirketinin scada sistemine aktarılacaktır. Bu sayede abone gaz kokusu hissedemediği için, evde olmadığı için veya ihmalkarlık ile ihbar edilemeyen kaçaklar minimum seviyeye inecek, kaçak durumunda gaz dağıtım şirketi hızlı bir şekilde durumdan haberdar olarak gerekli aksiyonu alacaktır. Bu dedektör sayesinde dağıtım şirketlerinin en çok zamanını alan asılsız ihbarların da önüne geçilecektir”

  Doğal Gaz İç Tesisatlarında Uzaktan Gaz Kaçak Tespit Cihazı Nasıl Çalışıyor?
  Cihaz GSM teknolojisini kullanacaktır. Elektrik bağlantısının yanında güç kesilmelerine karşılık 3 yıl kesintisiz olarak hizmet verecek olan pil teknolojisi ile donatılmıştır. Kaçak tespiti halinde modüller sistem ile anlık olarak konuşacakları gibi günlük bazda raporlama yaparak cihazın son durumu hakkında bilgileri de paylaşacaktır.

 • ENERYA KIŞ HAZIRLIKLARINA BAŞLADI (ANTALYA)
 • Enerya Antalya Gaz Dağıtım AŞ, hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte doğal gaz abonelerini kışa hazırlıklar konusunda bilgilendirdi.

  Hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte kış hazırlıkları da başladı. Enerya Antalya Gaz Dağıtım AŞ Bölge Müdürü Mürsel Parlak, kış hazırlıkları konusunda doğal gaz abonelerini bilgilendirdi. 

  Enerya Antalya Bölge Müdürü Mürsel Parlak, temel kurallara uyularak kullanılan doğal gazın güvenilir, konforlu ve ekonomik bir yakıt olduğunu belirtti. Mürsel Parlak, 2017 yılı sonu itibariyle yaklaşık 1400 km hat imalatına ulaşılacağını ifade ederek, “Antalya’da yaklaşık 87 bin BBS aboneyi doğal gazla buluşturuyoruz. Abonelerimizi kış aylarında doğal gaz kullanmaya başlamadan önce baca ve kombi bakımlarını mutlaka yaptırmaları gerekmektedir” diye konuştu. 

  Havalandırma menfezlerinizi asla kapatmayın
  Mürsel Parlak, doğal gaz kullanımında yapılan bazı hatalar nedeniyle sorunlar yaşandığını hatırlatarak, “Havalandırma menfezlerinin kapatılması, bacalarda ve duman kanalında oluşan deformasyonlar sorunlarının yetkisiz firmalar tarafından giderilmeye çalışılması önemli hatalardır. Abonelerimizin havalandırma menfezlerin asla kapatmaması gerekiyor. Güvenli doğal gaz kullanımı için bacalı cihazların baca temizliği yılda bir kez yetkili firmalara yaptırılmalıdır. Kombi, şofben, soba ve kazan gibi yakıcı cihazların baca sensörlerinin çalışıyor olması şart” dedi. 

  Enerya’nın onayı olmadan tesisatlara müdahale ettirmeyin
  Mürsel Parlak, Enerya’nın izni ve onayı olmadan tesisatlara müdahale ettirilmemesi gerektiğinin altını çizerek, “Abonelerimizin tesisatlarında veya yakıcı cihazlarında yapacakları değişiklik öncesinde, 444 8 429 no’lu telefondan çağrı merkezimizi aramaları veya abone merkezlerimize gelerek bilgi vermeleri önemlidir. (Diğer iletişim kanallar, internet sitesi)Abonelerimiz, yapılan işleme ekiplerimiz tarafından onay verilmesinin ardından gaz kullanımına tekrar başlayabilirler” dedi. 

  Gaz kokusu hissettiğinizde 187 Doğal Gaz Acil hattını arayın
  Enerya Antalya Doğal Gaz Dağıtım AŞ Bölge Müdürü Mürsel Parlak, ortamda gaz kokusu hissedilmesi durumunda yapılması gerekenleri şöyle anlattı: “Gaz kokusu hisseden abonelerimiz hemen ortamı havalandırarak ilgili mahale ait vanaları kapatmalılar. Bunun dışında hiçbir müdahalede bulunmadan 187 Doğal Gaz Acil hattına bilgi vermeliler.”

  Parlak,  187 Doğal Gaz Acil hattı olarak 4 ekip ile 7/24 her ihbara ulaşmaya hazır olduklarını dile getirerek, Antalya’nın en uzak mesafesine dahi 15 dakikadan az sürede ulaşabildiklerini sözlerine ekledi.

 • ENERYA KIŞ HAZIRLIKLARINA BAŞLADI (AYDIN)
 • Enerya Aydın Gaz Dağıtım AŞ, hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte doğal gaz abonelerini kışa hazırlıklar konusunda bilgilendirdi.

  Hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte Aydın’da kış hazırlıkları başladı. Enerya Aydın Gaz Dağıtım AŞ İşletme Müdürü Osman Ersöz, kış hazırlıkları konusunda doğal gaz abonelerini bilgilendirdi. 
  Enerya Aydın İşletme Müdürü Osman Ersöz, temel kurallara uyularak kullanılan doğal gazın güvenilir, konforlu ve ekonomik bir yakıt olduğunu belirtti. Ersöz, 2017 yılı sonu itibariyle yaklaşık 800 km hat imalatına ulaşılacağını ifade ederek, “Aydın’da yaklaşık 50 bin BBS aboneyi doğal gazla buluşturuyoruz. Abonelerimizi kış aylarında doğal gaz kullanmaya başlamadan önce baca ve kombi bakımlarını mutlaka yaptırmaları gerekmektedir” diye konuştu. 

  Havalandırma menfezlerinizi asla kapatmayın
  Osman Ersöz, doğal gaz kullanımında yapılan bazı hatalar nedeniyle sorunlar yaşandığını hatırlatarak, “Havalandırma menfezlerinin kapatılması, bacalarda ve duman kanalında oluşan deformasyonlar sorunlarının yetkisiz firmalar tarafından giderilmeye çalışılması önemli hatalardır. Abonelerimizin havalandırma menfezlerin asla kapatmaması gerekiyor. Güvenli doğal gaz kullanımı için bacalı cihazların baca temizliği yılda bir kez yetkili firmalara yaptırılmalıdır. Kombi, şofben, soba ve kazan gibi yakıcı cihazların baca sensörlerinin çalışıyor olması şart” dedi. 

  Enerya’nın onayı olmadan tesisatlara müdahale ettirmeyin
  İşletme Müdürü Ersöz, Enerya’nın izni ve onayı olmadan tesisatlara müdahale ettirilmemesi gerektiğinin altını çizerek, “Abonelerimizin tesisatlarında veya yakıcı cihazlarında yapacakları değişiklik öncesinde 444 8 429 nolu telefondan çağrı merkezimizi aramaları veya abone merkezlerimize gelerek bilgi vermeleri önemlidir. Abonelerimiz, yapılan işleme ekiplerimiz tarafından onay verilmesinin ardından gaz kullanımına tekrar başlayabilirler” dedi. 

  Gaz kokusu hissettiğinizde 187 Doğal Gaz Acil hattını arayın
  Enerya Aydın Doğal Gaz Dağıtım AŞ İşletme Müdürü Osman Ersöz, ortamda gaz kokusu hissedilmesi durumunda yapılması gerekenleri şöyle anlattı: “Gaz kokusu hisseden abonelerimiz hemen ortamı havalandırarak sayaç vanalarını kapatmalılar. Bunun dışında hiçbir müdahalede bulunmadan 187 Doğal Gaz Acil hattına bilgi vermeliler.”
  Ersöz,  187 Doğal Gaz Acil hattı olarak 3 ekip ile her ihbara ulaşmaya hazır olduklarını dile getirerek, Aydın’ın en uzak mesafesine dahi 15 dakikadan az sürede ulaşabildiklerini sözlerine ekledi.

 • ENERYA KIŞ HAZIRLIKLARINA BAŞLADI (AKSARAY)
 • Enerya Aksaray Gaz Dağıtım AŞ, hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte doğal gaz abonelerini kışa hazırlıklar konusunda bilgilendirdi.

  Hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte Aksaray’da kombiler de yanmaya başladı. Enerya Aksaray Gaz Dağıtım AŞ İşletme Müdürü Murat Küçükkapdan, kış hazırlıkları konusunda doğal gaz abonelerini bilgilendirdi. 
  Enerya Aksaray İşletme Müdürü Murat Küçükkaptan, temel kurallara uyularak kullanılan doğal gazın güvenilir, konforlu ve ekonomik bir yakıt olduğunu belirtti. Küçükkapdan, 2017 yılı sonu itibariyle yaklaşık 620 km hat imalatına ulaşılacağını ifade ederek, “Aksaray’da yaklaşık 73 bin aboneyi doğal gazla buluşturuyoruz. Abonelerimizin kış aylarında doğal gaz kullanmaya başlamadan önce baca ve kombi bakımlarını mutlaka yaptırmaları gerekmektedir” diye konuştu. 

  Havalandırma menfezlerinizi asla kapatmayın
  Murat Küçükkapdan, doğal gaz kullanımında yapılan bazı hatalar nedeniyle sorunlar yaşandığını hatırlatarak, “Havalandırma menfezlerinin kapatılması, bacalarda ve duman kanalında oluşan deformasyonlar sorunlarının yetkisiz firmalar tarafından giderilmeye çalışılması önemli hatalardır. Abonelerimizin havalandırma menfezlerin asla kapatmaması gerekiyor. Güvenli doğal gaz kullanımı için bacalı cihazların baca temizliği yılda bir kez yetkili firmalara yaptırılmalıdır. Kombi, şofben, soba ve kazan gibi yakıcı cihazların baca sensörlerinin çalışıyor olması şarttır” dedi. 

  Enerya’nın onayı olmadan tesisatlara müdahale ettirmeyin
  İşletme Müdürü Küçükkapdan, Enerya’nın izni ve onayı olmadan tesisatlara müdahale ettirilmemesi gerektiğinin altını çizerek, “Abonelerimizin tesisatlarında veya yakıcı cihazlarında yapacakları değişiklik öncesinde 444 8 429 nolu telefondan çağrı merkezimizi aramaları veya abone merkezlerimize gelerek bilgi vermeleri önemlidir. Abonelerimiz, yapılan işleme ekiplerimiz tarafından onay verilmesinin ardından gaz kullanımına tekrar başlayabilirler” dedi. 

  Gaz kokusu hissettiğinizde 187 Doğal Gaz Acil hattını arayın
  Enerya Aksaray Doğal Gaz Dağıtım AŞ İşletme Müdürü Murat Küçükkapdan, ortamda gaz kokusu hissedilmesi durumunda yapılması gerekenleri şöyle anlattı: “Gaz kokusu hisseden abonelerimiz hemen ortamı havalandırarak sayaç vanalarını kapatmalılar. Bunun dışında hiçbir müdahalede bulunmadan 187 Doğal Gaz Acil hattına bilgi vermeliler.”
  Küçükkapdan,  187 Doğal Gaz Acil hattı olarak 2 ekip ile her ihbara ulaşmaya hazır olduklarını dile getirerek, Aksaray’ın en uzak mesafesine dahi 15 dakikadan az sürede ulaşabildiklerini sözlerine ekledi.

 • ENERYA KIŞ HAZIRLIKLARINA BAŞLADI (KONYA)
 • Enerya Konya Gaz Dağıtım AŞ, hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte doğal gaz abonelerini kışa hazırlıklar konusunda bilgilendirdi.

  Hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte Konya’da kombiler de yanmaya başladı. Enerya Konya Gaz Dağıtım A.Ş. Operasyon Müdürü Selma Delikan, kış hazırlıkları konusunda doğal gaz abonelerini bilgilendirdi. 
  Enerya Konya Operasyon Müdürü Selma Delikan, temel kurallara uyularak kullanılan doğal gazın güvenilir, konforlu ve ekonomik bir yakıt olduğunu belirtti. Delikan, 2017 yılı sonu itibariyle yaklaşık 3.200 km hat imalatına ulaşılacağını ifade ederek, “Konya’da yaklaşık 405 bin BBS aboneyi doğal gazla buluşturuyoruz. Abonelerimizin kış aylarında doğal gaz kullanmaya başlamadan önce baca ve kombi bakımlarını mutlaka yaptırmaları gerekmektedir” diye konuştu. 

  Havalandırma menfezlerinizi asla kapatmayın
  Selma Delikan, doğal gaz kullanımında yapılan bazı hatalar nedeniyle sorunlar yaşandığını hatırlatarak, “Havalandırma menfezlerinin kapatılması, bacalarda ve duman kanalında oluşan deformasyon sorunlarının yetkisiz firmalar tarafından giderilmeye çalışılması önemli hatalardır. Abonelerimizin havalandırma menfezlerin asla kapatmaması gerekiyor. Güvenli doğal gaz kullanımı için bacalı cihazların baca temizliği yılda bir kez yetkili firmalara yaptırılmalıdır. Kombi, şofben, soba ve kazan gibi yakıcı cihazların baca sensörlerinin çalışıyor olması şart” dedi. 

  Enerya’nın onayı olmadan tesisatlara müdahale ettirmeyin
  Operasyon Müdürü Delikan, Enerya’nın izni ve onayı olmadan tesisatlara müdahale ettirilmemesi gerektiğinin altını çizerek, “Abonelerimizin tesisatlarında veya yakıcı cihazlarında yapacakları değişiklik öncesinde 444 8 429 no’lu telefondan çağrı merkezimizi aramaları veya abone merkezlerimize gelerek bilgi vermeleri önemlidir. Abonelerimiz, yapılan işleme ekiplerimiz tarafından onay verilmesinin ardından gaz kullanımına tekrar başlayabilirler” dedi. 

  Gaz kokusu hissettiğinizde 187 Doğal Gaz Acil hattını arayın
  Enerya Konya Doğal Gaz Dağıtım AŞ Operasyon Müdürü Selma Delikan, ortamda gaz kokusu hissedilmesi durumunda yapılması gerekenleri şöyle anlattı: “Gaz kokusu hisseden abonelerimiz hemen ortamı havalandırarak sayaç vanalarını kapatmalılar. Bunun dışında hiçbir müdahalede bulunmadan 187 Doğal Gaz Acil hattına bilgi vermeliler.”
  Delikan,  187 Doğal Gaz Acil hattı olarak 13 ekip ile her ihbara ulaşmaya hazır olduklarını dile getirerek, Konya’nın en uzak mesafesine dahi 15 dakikadan az sürede ulaşabildiklerini sözlerine ekledi.

 • ENERYA KIŞ HAZIRLIKLARINA BAŞLADI (EREĞLİ)
 • Enerya Ereğli Gaz Dağıtım AŞ, hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte doğal gaz abonelerini kışa hazırlıklar konusunda bilgilendirdi.

  Hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte Ereğli’de kombiler de yanmaya başladı. Enerya Ereğli Gaz Dağıtım A.Ş. İşletme Müdürü Hüseyin Arı, kış hazırlıkları konusunda doğal gaz abonelerini bilgilendirdi. 
  Enerya Ereğli İşletme Müdürü Hüseyin Arı, temel kurallara uyularak kullanılan doğal gazın güvenilir, konforlu ve ekonomik bir yakıt olduğunu belirtti. Arı, 2017 yılı sonu itibariyle yaklaşık 420 km hat imalatına ulaşılacağını ifade ederek, “Ereğli’de yaklaşık 39 bin BBS aboneyi doğal gazla buluşturuyoruz. Abonelerimizin kış aylarında doğal gaz kullanmaya başlamadan önce baca ve kombi bakımlarını mutlaka yaptırmaları gerekmektedir” diye konuştu. 

  Havalandırma menfezlerinizi asla kapatmayın
  Hüseyin Arı, doğal gaz kullanımında yapılan bazı hatalar nedeniyle sorunlar yaşandığını hatırlatarak, “Havalandırma menfezlerinin kapatılması, bacalarda ve duman kanalında oluşan deformasyonlar sorunlarının yetkisiz firmalar tarafından giderilmeye çalışılması önemli hatalardır. Abonelerimizin havalandırma menfezlerin asla kapatmaması gerekiyor. Güvenli doğal gaz kullanımı için bacalı cihazların baca temizliği yılda bir kez yetkili firmalara yaptırılmalıdır. Kombi, şofben, soba ve kazan gibi yakıcı cihazların baca sensörlerinin çalışıyor olması şart” dedi. 

  Enerya’nın onayı olmadan tesisatlara müdahale ettirmeyin
  İşletme Müdürü Arı, Enerya’nın izni ve onayı olmadan tesisatlara müdahale ettirilmemesi gerektiğinin altını çizerek, “Abonelerimizin tesisatlarında veya yakıcı cihazlarında yapacakları değişiklik öncesinde 444 8 429 nolu telefondan çağrı merkezimizi aramaları veya abone merkezlerimize gelerek bilgi vermeleri önemlidir. Abonelerimiz, yapılan işleme ekiplerimiz tarafından onay verilmesinin ardından gaz kullanımına tekrar başlayabilirler” dedi. 

  Gaz kokusu hissettiğinizde 187 Doğal Gaz Acil hattını arayın
  Enerya Ereğli Doğal Gaz Dağıtım A.Ş. İşletme Müdürü Hüseyin Arı, ortamda gaz kokusu hissedilmesi durumunda yapılması gerekenleri şöyle anlattı: “Gaz kokusu hisseden abonelerimiz hemen ortamı havalandırarak sayaç vanalarını kapatmalılar. Bunun dışında hiçbir müdahalede bulunmadan 187 Doğal Gaz Acil hattına bilgi vermeliler.”
  Arı, 187 Doğal Gaz Acil hattı olarak her ihbara ulaşmaya hazır olduklarını dile getirerek, Ereğli’nin en uzak mesafesine dahi 15 dakikadan az sürede ulaşabildiklerini sözlerine ekledi.

 • ENERYA KIŞ HAZIRLIKLARINA BAŞLADI (KARAMAN)
 • Enerya Karaman Gaz Dağıtım AŞ, hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte doğal gaz abonelerini kışa hazırlıklar konusunda bilgilendirdi.

  Hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte Karaman’da kombiler de yanmaya başladı. Enerya Karaman Gaz Dağıtım AŞ İşletme Müdürü Taylan Ağca, kış hazırlıkları konusunda doğal gaz abonelerini bilgilendirdi. 
  Enerya Karaman İşletme Müdürü Taylan Ağca, temel kurallara uyularak kullanılan doğal gazın güvenilir, konforlu ve ekonomik bir yakıt olduğunu belirtti. Ağca, 2017 yılı sonu itibariyle yaklaşık 560 km hat imalatına ulaşılacağını ifade ederek, “Karaman’da yaklaşık 60 bin BBS aboneyi doğal gazla buluşturuyoruz. Abonelerimizin kış aylarında doğal gaz kullanmaya başlamadan önce baca ve kombi bakımlarını mutlaka yaptırmaları gerekmektedir” diye konuştu. 

  Havalandırma menfezlerinizi asla kapatmayın
  Taylan Ağca, doğal gaz kullanımında yapılan bazı hatalar nedeniyle sorunlar yaşandığını hatırlatarak, “Havalandırma menfezlerinin kapatılması, bacalarda ve duman kanalında oluşan deformasyonlar sorunlarının yetkisiz firmalar tarafından giderilmeye çalışılması önemli hatalardır. Abonelerimizin havalandırma menfezlerin asla kapatmaması gerekiyor. Güvenli doğal gaz kullanımı için bacalı cihazların baca temizliği yılda bir kez yetkili firmalara yaptırılmalıdır. Kombi, şofben, soba ve kazan gibi yakıcı cihazların baca sensörlerinin çalışıyor olması şart” dedi. 

  Enerya’nın onayı olmadan tesisatlara müdahale ettirmeyin
  İşletme Müdürü Ağca, Enerya’nın izni ve onayı olmadan tesisatlara müdahale ettirilmemesi gerektiğinin altını çizerek, “Abonelerimizin tesisatlarında veya yakıcı cihazlarında yapacakları değişiklik öncesinde 444 8 429 nolu telefondan çağrı merkezimizi aramaları veya abone merkezlerimize gelerek bilgi vermeleri önemlidir. Abonelerimiz, yapılan işleme ekiplerimiz tarafından onay verilmesinin ardından gaz kullanımına tekrar başlayabilirler” dedi. 

  Gaz kokusu hissettiğinizde 187 Doğal Gaz Acil hattını arayın
  Enerya Karaman Doğal Gaz Dağıtım AŞ İşletme Müdürü Taylan Ağca, ortamda gaz kokusu hissedilmesi durumunda yapılması gerekenleri şöyle anlattı: “Gaz kokusu hisseden abonelerimiz hemen ortamı havalandırarak sayaç vanalarını kapatmalılar. Bunun dışında hiçbir müdahalede bulunmadan 187 Doğal Gaz Acil hattına bilgi vermeliler.”
  Ağca,  187 Doğal Gaz Acil hattı olarak 2 ekip ile her ihbara ulaşmaya hazır olduklarını dile getirerek, Karaman’ın en uzak mesafesine dahi 15 dakikadan az sürede ulaşabildiklerini sözlerine ekledi.

 • ENERYA KIŞ HAZIRLIKLARINA BAŞLADI (KAPADOKYA)
 • Enerya Kapadokyagaz Gaz Dağıtım AŞ, hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte doğal gaz abonelerini kışa hazırlıklar konusunda bilgilendirdi.

  Hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte Kapadokya’da kombiler de yanmaya başladı. Enerya Kapadokyagaz Gaz Dağıtım AŞ İşletme Müdürü Özenç Gezgin, kış hazırlıkları konusunda doğal gaz abonelerini bilgilendirdi. 
  Enerya Kapadokyagaz İşletme Müdürü Özenç Gezgin, temel kurallara uyularak kullanılan doğal gazın güvenilir, konforlu ve ekonomik bir yakıt olduğunu belirtti. Gezgin, 2017 yılı sonu itibariyle yaklaşık 1.020 km hat imalatına ulaşılacağını ifade ederek, “Kapadokyagaz’da yaklaşık 120 bin BBS aboneyi doğal gazla buluşturuyoruz. Abonelerimizi kış aylarında doğal gaz kullanmaya başlamadan önce baca ve kombi bakımlarını mutlaka yaptırmaları gerekmektedir” diye konuştu. 

  Havalandırma menfezlerinizi asla kapatmayın
  Özenç Gezgin, doğal gaz kullanımında yapılan bazı hatalar nedeniyle sorunlar yaşandığını hatırlatarak, “Havalandırma menfezlerinin kapatılması, bacalarda ve duman kanalında oluşan deformasyonlar sorunlarının yetkisiz firmalar tarafından giderilmeye çalışılması önemli hatalardır. Abonelerimizin havalandırma menfezlerin asla kapatmaması gerekiyor. Güvenli doğal gaz kullanımı için bacalı cihazların baca temizliği yılda bir kez yetkili firmalara yaptırılmalıdır. Kombi, şofben, soba ve kazan gibi yakıcı cihazların baca sensörlerinin çalışıyor olması şart” dedi. 

  Enerya’nın onayı olmadan tesisatlara müdahale ettirmeyin
  İşletme Müdürü Gezgin, Enerya’nın izni ve onayı olmadan tesisatlara müdahale ettirilmemesi gerektiğinin altını çizerek, “Abonelerimizin tesisatlarında veya yakıcı cihazlarında yapacakları değişiklik öncesinde 444 8 429 nolu telefondan çağrı merkezimizi aramaları veya abone merkezlerimize gelerek bilgi vermeleri önemlidir. Abonelerimiz, yapılan işleme ekiplerimiz tarafından onay verilmesinin ardından gaz kullanımına tekrar başlayabilirler” dedi. 

  Gaz kokusu hissettiğinizde 187 Doğal Gaz Acil hattını arayın
  Enerya Kapadokyagaz Doğal Gaz Dağıtım AŞ İşletme Müdürü Özenç Gezgin, ortamda gaz kokusu hissedilmesi durumunda yapılması gerekenleri şöyle anlattı: “Gaz kokusu hisseden abonelerimiz hemen ortamı havalandırarak sayaç vanalarını kapatmalılar. Bunun dışında hiçbir müdahalede bulunmadan 187 Doğal Gaz Acil hattına bilgi vermeliler.”
  Gezgin,  187 Doğal Gaz Acil hattı olarak 5 ekip ile her ihbara ulaşmaya hazır olduklarını dile getirerek, Kapadokya’nın en uzak mesafesine dahi 15 dakikadan az sürede ulaşabildiklerini sözlerine ekledi.

 • ENERYA KIŞ HAZIRLIKLARINA BAŞLADI (ERZİNCAN)
 • Enerya Erzincan Gaz Dağıtım AŞ, hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte doğal gaz abonelerini kışa hazırlıklar konusunda bilgilendirdi.

  Hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte Erzincan’da kombiler de yanmaya başladı. Enerya Erzincan Gaz Dağıtım AŞ İşletme Müdürü Serdar Karaca, kış hazırlıkları konusunda doğal gaz abonelerini bilgilendirdi. 
  Enerya Erzincan İşletme Müdürü Serdar Karaca, temel kurallara uyularak kullanılan doğal gazın güvenilir, konforlu ve ekonomik bir yakıt olduğunu belirtti. Karaca, 2017 yılı sonu itibariyle toplam şebeke uzunluğunun yaklaşık 660 km’ye ulaşacağını ifade ederek, “Erzincan’da yaklaşık 50 bin BBS aboneyi doğal gazla buluşturuyoruz. Abonelerimizin kış aylarında doğal gaz kullanmaya başlamadan önce baca ve kombi bakımlarını mutlaka yaptırmaları gerekmektedir” diye konuştu. 

  Havalandırma menfezlerinizi asla kapatmayın
  Serdar Karaca, doğal gaz kullanımında yapılan bazı hatalar nedeniyle sorunlar yaşandığını hatırlatarak, “Havalandırma menfezlerinin kapatılması, bacalarda ve duman kanalında oluşan deformasyonlar sorunlarının yetkisiz firmalar tarafından giderilmeye çalışılması önemli hatalardır. Abonelerimizin havalandırma menfezlerin asla kapatmaması gerekiyor. Güvenli doğal gaz kullanımı için bacalı cihazların baca temizliği yılda bir kez yetkili firmalara yaptırılmalıdır. Kombi, şofben, soba ve kazan gibi yakıcı cihazların baca sensörlerinin çalışıyor olması şart” dedi. 

  Enerya’nın onayı olmadan tesisatlara müdahale ettirmeyin
  İşletme Müdürü Karaca, Enerya’nın izni ve onayı olmadan tesisatlara müdahale ettirilmemesi gerektiğinin altını çizerek, “Abonelerimizin tesisatlarında veya yakıcı cihazlarında yapacakları değişiklik öncesinde 444 8 429 nolu telefondan çağrı merkezimizi aramaları veya abone merkezlerimize gelerek bilgi vermeleri önemlidir. Abonelerimiz, yapılan işleme ekiplerimiz tarafından onay verilmesinin ardından gaz kullanımına tekrar başlayabilirler” dedi. 

  Gaz kokusu hissettiğinizde 187 Doğal Gaz Acil hattını arayın
  Enerya Erzincan Doğal Gaz Dağıtım AŞ İşletme Müdürü Serdar Karaca, ortamda gaz kokusu hissedilmesi durumunda yapılması gerekenleri şöyle anlattı: “Gaz kokusu hisseden abonelerimiz hemen ortamı havalandırarak sayaç vanalarını kapatmalılar. Bunun dışında hiçbir müdahalede bulunmadan 187 Doğal Gaz Acil hattına bilgi vermeliler.”
  Karaca,  187 Doğal Gaz Acil hattı olarak ilçeler dahil toplam 5 ekip ile her ihbara ulaşmaya hazır olduklarını dile getirerek, Erzincan’ın en uzak mesafesine dahi 15 dakikadan az sürede ulaşabildiklerini sözlerine ekledi.

 • ENERYA KIŞ HAZIRLIKLARINA BAŞLADI (DENİZLİ)
 • Enerya Denizli Gaz Dağıtım A.Ş, hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte doğal gaz abonelerini kışa hazırlıklar konusunda bilgilendirdi.

  Hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte Denizli’de kombiler de yanmaya başladı. Enerya Denizli Gaz Dağıtım A.Ş. Bölge Müdürü Mehmet Akif Tulukcu, kış hazırlıkları konusunda doğal gaz abonelerini bilgilendirdi. 
  Enerya Denizli Bölge Müdürü Mehmet Akif Tulukcu, temel kurallara uyularak kullanılan doğal gazın güvenilir, konforlu ve ekonomik bir yakıt olduğunu belirtti. Tulukcu, 2017 yılı sonu itibariyle yaklaşık 1950 km hat imalatına ulaşılacağını ifade ederek, “Denizli’de yaklaşık 230 bin BBS aboneyi doğal gazla buluşturuyoruz. Abonelerimizin kış aylarında doğal gaz kullanmaya başlamadan önce baca ve kombi bakımlarını mutlaka yaptırmaları gerekmektedir” diye konuştu. 

  Havalandırma menfezlerinizi asla kapatmayın
  Mehmet Akif Tulukcu, doğal gaz kullanımında yapılan bazı hatalar nedeniyle sorunlar yaşandığını hatırlatarak, “Havalandırma menfezlerinin kapatılması, bacalarda ve duman kanalında oluşan deformasyonlar sorunlarının yetkisiz firmalar tarafından giderilmeye çalışılması önemli hatalardır. Abonelerimizin havalandırma menfezlerin asla kapatmaması gerekiyor. Güvenli doğal gaz kullanımı için bacalı cihazların baca temizliği yılda bir kez yetkili firmalara yaptırılmalıdır. Kombi, şofben, soba ve kazan gibi yakıcı cihazların baca sensörlerinin çalışıyor olması şart” dedi. 

  Enerya’nın onayı olmadan tesisatlara müdahale ettirmeyin
  Bölge Müdürü Tulukcu, Enerya’nın izni ve onayı olmadan tesisatlara müdahale ettirilmemesi gerektiğinin altını çizerek, “Abonelerimizin tesisatlarında veya yakıcı cihazlarında yapacakları değişiklik öncesinde 444 8 429 nolu telefondan çağrı merkezimizi aramaları veya abone merkezlerimize gelerek bilgi vermeleri önemlidir. Abonelerimiz, yapılan işleme ekiplerimiz tarafından onay verilmesinin ardından gaz kullanımına tekrar başlayabilirler” dedi. 

  Gaz kokusu hissettiğinizde 187 Doğal Gaz Acil hattını arayın
  Enerya Denizli Doğal Gaz Dağıtım A.Ş. Bölge Müdürü Mehmet Akif Tulukcu, ortamda gaz kokusu hissedilmesi durumunda yapılması gerekenleri şöyle anlattı: “Gaz kokusu hisseden abonelerimiz hemen ortamı havalandırarak sayaç vanalarını kapatmalılar. Bunun dışında hiçbir müdahalede bulunmadan 187 Doğal Gaz Acil hattına bilgi vermeliler.”
  Tulukcu,  187 Doğal Gaz Acil hattı olarak 4 ekip ile her ihbara ulaşmaya hazır olduklarını dile getirerek, Denizli’nin en uzak mesafesine dahi 15 dakikadan az sürede ulaşabildiklerini sözlerine ekledi.

 • ENERYA, REFAHİYE'DE DOĞAL GAZ ARZINA BAŞLADI
 • Enerji sektörünün öncüsü Enerya, Başbakan Binali Yıldırım’ın katıldığı törenle Erzincan Refahiye’de doğal gaz arzına başladı. Türkiye’de ilk defa Enerya tarafından hayata geçirilen Konteyner RMS-A Projesi ile doğal gaz arzı sağlanan Refahiye, 4 Kasım 2017 Cumartesi günü düzenlenen gaz yakma töreniyle doğal gaza kavuştu.

  Törene katılan Başbakan Binali Yıldırım yaptığı konuşmada, Refahiye'nin doğal gaz ekonomisi ve konforuna kavuştuğunu belirterek, “500 ev ve 20 devlet dairesi ilk etapta doğal gaz kullanmaya başlayacak. Refahiye'nin temiz havası daha da temiz hale geliyor. Çocukluğumuzu hatırlıyorum, o teneke sobalar, yanar, bir tarafı tunç olur. Bir tarafınız yanar, bir tarafınız donar, ısınamazsınız. Artık devir değişti, imkanlar gelişti. Artık doğal gazla odun, kömür, kül derdi yok. Rahat, sıcakta öğrencilerimiz derslerini çalışacak. Yaşlılarımız ibadetini yapacak ve konfor, rahatlık gelmiş olacak. Her şey Refahiye için her şey Erzincan için her şey Türkiye için milletimiz için. 80 milyon milletimizle vatan evladımızla gurur duyuyoruz" diye konuştu. 

  Enerya Operasyon Genel Müdür Yardımcısı H. Işık Deniş, konuşmasına teşekkür ederek başlayarak, “Bu heyecanlı ve gururlu günümüzde bizleri teşrifleriyle onurlandıran ve destekleriyle güç veren Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a ve Sayın Bakanlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz” dedi. Deniş, 2007 yılından itibaren Erzincan’da sürdürülen çalışmaları Erzincan’ın ilçelerine de taşıdıklarını belirterek, “2016 yılında Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik. 5 ay gibi kısa sürede CNG Projesi ile Üzümlü’yü doğal gazla buluşturduk. Bugün de 2016 yılı sonunda dağıtım bölgemize dahil edilen Refahiye’yi, doğal gaz konforu ve ekonomisiyle buluşturuyoruz. Tercan ve Çayırlı ilçelerinde de çalışmalarımız hızla devam ediyor. 2017 yılı sonuna kadar Tercan ve Çayırlı da doğal gaz kullanmaya başlayacak” diye konuştu.

  Deniş, konuşmasını şöyle sürdürdü: “10 ilde 1 milyonu aşkın aboneye hizmet veren bir şirketiz. Doğal gazın yaygınlaştırılması vizyonuyla sürdürülen çalışmalar kapsamında üstümüze düşen sorumlulukları farkındayız. Bu farkındalıkla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bir yandan sektörümüzde ilkleri gerçekleştirerek sektörümüzü cesaretlendiriyoruz, bir yandan da Türkiye için değer yaratmaya devam ediyoruz. Tüm çalışmalarımızda bizlere yol gösteren hükümetimize, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Berat Albayrak’a, Sayın Müsteşarım Fatih Dönmez’e, EPDK Başkanım Sayın Mustafa Yılmaz’a ve değerli çalışma arkadaşlarına ve Refahiye’nin doğal gazla buluşmasında emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma sizin huzurunuzda teşekkürler ederim. Enerya olarak Türkiye için çalışmaya, üretmeye ve katma değer yaratmaya devam edeceğiz.” 

  Törendeki konuşmaları ardından Başbakan Binali Yıldırım, bakanları, milletvekillerini ve Enerya yetkililerini platforma davet eden Başbakan Yıldırım, butona basarak ilçenin doğal gaz dağıtımını başlattı.

  Törene Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Naci Bostancı, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Hayati Yazıcı ile Hamza Dağ, Vali Ali Arslantaş, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, milletvekilleri ve Enerya yetkilileri katıldı.

 • ANTALYALILAR, ENERYA ENERJİ ŞENLİĞİ'NDE BULUŞUYOR
 • Enerya, Antalya’da 16 Eylül 2017 Cumartesi günü Karaalioğlu Parkı’nda Enerji Şenliği düzenliyor. Oyun alanlarının, atölye çadırlarının ve şovların yer aldığı şenlik, Mor ve Ötesi konseri ile sona erecek. 


  Türkiye’nin en yaygın 2. özel doğal gaz dağıtım şirketi olan Enerya, Antalyalılarla Enerji Şenliği’nde buluşuyor. Enerya Antalya Bölge Müdürü Mürsel Parlak, “16 Eylül 2017 Cumartesi günü Karaalioğlu Parkı’nda düzenlenecek şenliğe tüm Antalyalılar davetlidir” dedi.


  Mürsel Parlak, şenlikle ilgili şu bilgileri paylaştı: “17.30’da şenlik korteji ile başlayacak olan Enerya Enerji Şenliği’nde çocuklar için atölye çadırları, oyun alanları, trambolin, köpük şov ve sihirbaz şovlar yer alacak. Ayrıca şenliğe Karizma Basket Grubu da şovlarıyla katılacak. 20.30’da ise Mor ve Ötesi konseri başlayacak. Tüm Antalyalıları çocuklarıyla keyifli bir gün yaşayacakları şenliğe bekliyoruz.” 


  Enerya Antalya Bölge Müdürü Mürsel Parlak, 2007 yılından itibaren Antalya’da doğal gaz çalışmalarının sürdüğünü belirterek, “Bugün itibariyle 75 bini aşkın abonemiz var. Antalya’da ekonomik, konforlu ve çevre dostu doğal gazın yaygınlaşması için çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz” diye konuştu.

   

 • EPDK, KONTEYNER RMS-A İSTASYONU TESTİNE KATILDI
 • Enerji sektörünün öncüsü Enerya, EPDK’nın katılımıyla Türkiye’nin ilk kalıcı Konteyner RMS-A Projesi’yle gaz arzı sağlanacak bölgelerden biri olan Aksaray’ın Ortaköy ilçesi istasyonunun testini gerçekleştirdi. 

  Türkiye’nin en yaygın 2. özel doğal gaz dağıtım şirketi olan Enerya Türkiye’nin ilk kalıcı Konteyner RMS-A Projesi istasyon imalatlarına devam ediyor. Bu proje kapsamında gaz arzı sağlanacak olan Aksaray’ın Ortaköy ilçesine yapılan Konteyner Tipi RMS-A istasyonunun tasarım ve imalat süreçlerine ilişkin testler Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun (EPDK) katılımıyla gerçekleştirildi.

  Sunuma EPDK Doğal Gaz Daire Grup Başkanı Hüseyin Daşdemir ve Gülcan Çamur, enerji uzmanları, Enerya Kurumsal İlişkiler Direktörü Ali İhsan Sılkım, Enerya Denizli Bölge Müdürü Akif Tulukcu ve Enerya çalışanları katıldı. 

  KONTEYNER RMS-A PROJESİ NEDİR?
  Enerya Konteyner RMS-A Projeleri; sınırları içerisinde doğal gaz ana iletim hattı olup da doğal gaz kullanamayan ilçeler için daha az maliyetle, hızlı ve akılcı çözüm üreterek doğal gaz arzı sağlama fikri üzerine geliştirilmiştir. Bu sistem, doğal gaz ihtiyacına sahip olan ve doğal gaz ana iletim hattına sahip olan her bölgeye kolaylıkla uygulanabilir olduğu gibi kurulan sistemlerin modüler olması nedeni ile talep artışına göre kademeli olarak büyütülebilir ve farklı lokasyonlara nakledilebilir. 

 • ENERYA, SEKTÖRE ÖNCÜLÜK ETMEYE DEVAM EDİYOR
 • TÜRKİYE’NİN İLK KALICI

  KONTEYNER RMS-A PROJESİ GÜLŞEHİR’DE

  Enerji sektörünün öncüsü Enerya, Türkiye’de yine bir ilki hayata geçiriyor. Enerya, Nevşehir’in Gülşehir ilçesine Türkiye’nin ilk kalıcı Konteyner RMS-A Projesi’yle gaz arzı sağlayacak.

   

  Türkiye’nin en yaygın 2. özel doğal gaz dağıtım şirketi olan Enerya, sektöründeki yenilikçi rolüyle yine bir ilke imza atıyor. Enerya, Nevşehir’in Gülşehir ilçesine doğal gaz arzını, Türkiye’nin ilk kalıcı Konteyner RMS-A Projesi ile sağlayacak.

   

  Proje ile ilgili bilgi veren STFA Enerji Grup Başkanı ve Enerya Gaz Dağıtım Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı Aslan Uzun, “Sektörümüzdeki öncü rolümüzle ilkleri gerçekleştirmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Coğrafi şartlar nedeniyle hat imalatının zaman alacağı ve ekonomik açıdan maliyetlerin yükseleceği ilçeler için daha az maliyetle hızlı ve akılcı bir çözüm üreterek 7 ilçede Türkiye’nin ilk kalıcı Konteyner RMS-A Projesi’ni hayata geçiriyoruz. Bu projeyle Erzincan’ın Refahiye, Konya’nın Sarayönü, Aksaray’ın Ortaköy, Nevşehir’in Gülşehir, Denizli’nin Acıpayam ve Serinhisar ile Aydın’ın Çine ilçelerini 2017 yılı içerisinde doğal gaz konforu ve ekonomisiyle buluşturacağız” diye konuştu.

   

  Aslan Uzun, Konteyner RMS-A Projesi’nin ilk olarak Nevşehir’in Gülşehir ilçesinde uygulanacağını ifade ederek, şunları söyledi: “Standart Tip Şehir Giriş İstasyonu (RMS-A) olarak geliştirdiğimiz ve yaygınlaştırdığımız Konteyner Tipi Şehir Giriş İstasyonları ile ülkemiz için değer yaratmaya devam ediyoruz. Bu teknoloji sayesinde aynı zamanda sektörümüzü Türkiye’nin her bölgesine doğal gaz ulaştırılabilmesi için de cesaretlendiriyoruz. Konteyner tipi RMS-A’lar daha önce kısa süreli olarak ana istasyonun inşasına kadar kullanılmıştı. Konteynerları yeniden tasarlayarak geçici değil kalıcı bir proje geliştirdik. Konteynerlar, 15-20 bin konutun kalıcı olarak gaz ihtiyacını karşılayabilecek şekilde tasarlandı.”

   

  STFA Enerji Grup Başkanı ve Enerya Dağıtım Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı Aslan Uzun, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na ve EPDK’ya da teşekkür ederek, “Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın doğal gazın yaygınlaştırma vizyonu doğrultusunda Enerya kentlerinde yatırımlarımıza devam ediyoruz. Türkiye’de ilkleri gerçekleştirerek hayata geçirdiğimiz projelerimizde bize yol gösteren Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına ve EPDK’ya teşekkür ederiz” dedi.

   

  KONTEYNER RMS-A PROJESİ NEDİR?

  Enerya Konteyner RMS-A Projeleri; sınırları içerisinde doğal gaz ana iletim hattı olup da doğal gaz kullanamayan ilçeler için daha az maliyetle, hızlı ve akılcı çözüm üreterek doğal gaz arzı sağlama fikri üzerine geliştirilmiştir. Bu sistem, doğal gaz ihtiyacına sahip olan ve doğal gaz ana iletim hattına sahip olan her bölgeye kolaylıkla uygulanabilir olduğu gibi kurulan sistemlerin modüler olması nedeni ile talep artışına göre kademeli olarak büyütülebilir ve nakledilebilir özelliktedir.

   
 • SULTANHANI, DOĞAL GAZA KAVUŞUYOR
 • Enerya, Aksaray’daki doğal gaz çalışmalarını Sultanhanı beldesine de taşıdı. 

  Enerya, Aksaray Sultanhanı beldesinde uzun zamandır beklenen doğal gaz hat imalatı çalışmalarına başladı. 
  Sultanhanı’nda gerçekleştirilen temel atma törenine Sultanhanı Belediye Başkanı Fahri Solak, Enerya Aksaray Doğal Gaz Dağıtım A.Ş. İşletme Müdürü Murat Küçükkapdan, Sultanhanı eski Belediye Başkanı Seyit Temel, Belediye Meclis Üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
  Törende konuşan Belediye Başkanı Fahri Solak, “Üç yıllık görev sürecimizde yatırımlarımıza hız kesmeden devam ettik. Bundan 10 yıl önce Sultanhanı’na doğal gaz gelecek desek, kimse inanmazdı. Sultanhanı’na doğal gazı getirdiğimiz için hem mutlu hem de gururluyuz. Konforlu ısınmanın ve temiz havanın teneffüs edilmesi için Sultanhanı’na doğal gaz getirdik. Büyük gayretler sonucunda bunu başardık. Enerya’ya da verdiği sözü tuttu ve dediği tarihte doğal gazı getirdi. Kendilerine de teşekkür ediyorum” diye konuştu. Başkan Solak, vatandaşlara da şöyle seslendi: “Biz hizmeti getirdik, artık görev sizde. Bundan sonra sahiplenirseniz her eve, her sokağa doğal gaz gelecek.”
  Enerya Aksaray İşletme Müdürü Murat Küçükkapdan da törende söz alarak “Bir yıldır başkanımızla yoğun bir çalışma içindeyiz. Öncelikle 2018 yılının ilkbaharında Sultanhanı’ndaki Toki Konutları ve şehir merkezine gaz vereceğiz” diye konuştu. 
  Tören, doğal gaz hat imalatı için temel atma töreni ile sona erdi. 

   

 • ENERYA'YA "MARKALAŞMIŞ KURUM KÜLTÜRÜ" ÖDÜLÜ
 • Enerji sektörünün en önemli aktörlerinden biri olan Enerya, “TMI Türkiye 2017 Proje Ödülleri” töreninde “Markalaşmış Kurum Kültürü” ödülünü aldı.

  Türkiye’de enerji sektörünün en önemli aktörlerinden biri olan Enerya,  kişisel gelişime yaptığı yatırımlar, düzenlenen eğitimlerin içerikleri ve katılımcılardan aldığı geri bildirimler ve bunların Çalışan Bağlılığı’na yansıması sonucunda, ulusal ve uluslararası önemli markaların arasından sıyrılarak “Markalaşmış Kurum Kültürü” alanında ödüle layık görüldü.

  Törene katılarak ekibi adına ödülü alan Enerya İnsan Kaynakları Direktörü Berna Tuncel, Enerya Kampüs Projesi kapsamında çalışanlarının kişisel gelişimine katkı sağlamak için eğitimler düzenlediklerini belirterek, “Enerya Kampüs’ün 3. yılında eğitim içeriklerimiz,  şirket içinde ulaştığımız kişi sayısı, eğitim sürecinin planlama ve organizasyonu ve bunların şirket içinde markalaşması gibi parametrelerle değerlendirilmemiz sonucunda Markalaşmış Kurum Kültürü alanında ödüllendirildik” diye konuştu. 

  Tuncel, tüm Enerya çalışanlarına teşekkür ederek, “Çalışanlarımızın geri bildirimleri, kendimizi geliştirmemiz açısından çok değerli. Bu ödül, kurum stratejileri ile çalışanlarımıza yaptığımız kişisel ve profesyonel yatırımın ne kadar paralel ilerlediğini göstermektedir” dedi. 
  Tuncel, markanın eğitim ve gelişim projelerinde tüm çalışanların geliştirilmesinin önemine vurgu yaparak, “Bu noktada, Enerya olarak farkımız yönetim, satış , destek fonksiyonlar ve saha ekiplerini tüm eğitim/gelişim süreçlerine dahil edebilmemizdi. Çünkü vizyonumuz Enerya çatısı altındaki bütün iş birimlerinin kendi katma değerlerini ve verimliliğe etkilerini hissetmelerini sağlamaktır” diye konuştu.  

  İK Direktörü Berna Tuncel, 2016 yılında “Hizmette Gelişim” ödülünü aldıklarını hatırlatarak, şunları söyledi: “İnsan kaynakları olarak eğitimler arasındaki bağlantıya baktığımızda hizmet gelişiminden performans gelişimine, liderlik gelişiminden markalaşmış kurum kültürü yaratmaya kadar önemli bir mozaik oluşturduk. Hizmette fark yaratma ile başlayan sürecimiz markalaşmış kurum kültürüne uzandı."

 • ENERYA, ORTAKÖY'DE ÇALIŞMALARA BAŞLADI
 • Enerya, Aksaray’daki doğal gaz çalışmalarını Ortaköy ilçesine de taşıdı. İlk kazı çalışması Plevne Mahallesi’nde törenle yapıldı.

  Enerya, Aksaray Ortaköy’de uzun zamandır beklenen doğal gaz hat imalatı çalışmalarına başladı. Ortaköy’deki ilk çalışma Plevne Mahallesi’nde düzenlenen kazı töreni ile başladı. 

  İlçede gerçekleştirilen programa, AK Parti Grup Başkanvekili ve Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, İlçe Kaymakamı Mustafa Can, Ortaköy Belediye Başkanı Mahmut Ütük, Enerya Aksaray Doğal Gaz Dağıtım A.Ş. İşletme Müdürü Murat Küçükkapdan, İl Genel Meclis Üyeleri, STK temsilcileri, ve Ortaköylü vatandaşlar katıldı.

  Törende konuşan Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, “Ortaköyümüzün bir hayalini daha gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz” dedi. Enerya Aksaray İşletme Müdürü Murat Küçükkapdan ise Ortaköy’deki çalışmaların başlamasından duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Ortaköylülerin bekledikleri doğal gazı ilçeye ulaştırmak için çalışmalara başladık. Ortaköy’ü ekonomik ve konforlu doğal gazla buluşturuyoruz” diye konuştu. 

 • SOBALAR MÜZELİK OLDU - ENERYA'DAN İLKBAHAR KAMPANYASI (AYDIN)
 • Enerya, Aydın’da “sobalar müzelik oldu” konseptiyle ilkbahar kampanyası başlatıyor. Aydınlılar, kredi kartıyla abonelik bedelini 9 taksitle, güvence bedelini ise 3 taksitle ödeyebilecekler.

  Türkiye’nin 2. en yaygın gaz dağıtım ve toptan satış firması olan Enerya, Aydın’da doğal gaz abone ve güvence bedellerinde taksit kampanyası başlattı. Enerya Aydın İşletme Müdürü Osman Ersöz, ilkbahar kampanyasının Aydın’a özel bir konseptle hazırlandığını belirterek, “Aydınlıların doğal gaz konforuyla tanışmaları için özel bir kampanya hazırladık. Abone olmak isteyenler kredi kartıyla abonelik bedelini 9 taksitle, güvence bedelini ise 3 taksitle ödeyebilecekler” dedi.

  Osman Ersöz, “sobalar müzelik oldu” konsepti ile hazırlanan kampanya ile ilgili şöyle konuştu: “Aydınlılar, sobanın külfetini yaşamak istemiyorlar artık. Biz de doğal gaz konforuyla buluşmaları için bir kampanya hazırladık. “Sobalar müzelik oldu” konseptiyle hazırladığımız kampanya için bir jingle çalışması yapıldı. “Duydum ki Unutmuşsun Közlerimin Rengini” isimli jinglemiz Aydın radyolarında yayınlanmaya başladı. Doğal gaz konforuyla tanışanlar sobayı unuttu, o sobalar müzelik oldu diyerek tüm Aydınlıları doğal gaz konforuna davet ediyoruz.”

   Ersöz, kampanyanın 30 Haziran’a kadar devam edeceğini de sözlerine ekledi. 

 • AKSARAY - YAVUZ SULTAN SELİM MAHALLESİ DOĞAL GAZA KAVUŞUYOR
 • Enerya Aksaray Gaz Dağıtım A.Ş., Yavuz Sultan Selim Mahallesi’ne doğal gaz arzı sağlamak için çalışmalara başladı. 


  Enerya Aksaray Gaz Dağıtım A.Ş. İşletme Müdürü Murat Küçükkapdan, 2017 yılı için hat imalatı çalışmalarının başladığını belirterek, “20.03.2017 tarihi itibariyle ilk yatırım bölgesi olan Yavuz Sultan Selim Mahallesi’ne doğal gaz arzı sağlamak için altı yapı çalışmalarını başlattık” dedi. 

  Küçükkapdan, Yavuz Sultan Selim Mahallesi’nde tüm binaların doğal gaza kavuşması hedefiyle çalışmaları sürdürdüklerini ifade ederek, “Yavuz Sultan Selim Mahallesi sakinlerimizin bugünden başlayarak konutları için müracaat yapmaları önem arz etmektedir. Abonelik işlemlerini yapan mahalle sakinlerinin bir ay içerisinde doğal gaz bina bağlantıları gerçekleştirilecektir” diye konuştu. 

   

 • Enerya'dan İlkbahar Kampanyası
 • ENERYA’DAN İLKBAHAR KAMPANYASI
  “BÜTÇE DOSTU DOĞAL GAZ ANTALYALILARLA BULUŞUYOR”

  Enerya, doğal gaz aboneliğinde Antalya’ya özel bir kampanya başlattı. 30 Nisan’a kadar devam edecek olan kampanyada Antalyalılar kredi kartıyla abonelik bedelini 9 taksitle, güvence bedelini ise 3 taksitle ödeyebilecekler.
  Enerji sektörünün en önemli aktörlerinden, Türkiye’nin 2. en yaygın gaz dağıtım ve toptan satış firması olan Enerya, Antalya’ya özel abone ve güvence bedellerinde taksit kampanyası başlattı. 
  Diğer yakıtlarla karşılaştırıldığında verimliliği en yüksek ve en ekonomik yakıt olan doğal gaz kullanımının Antalyalıların ev ekonomisine önemli bir katkı sağladığını belirten Enerya Antalya Bölge Müdürü Mürsel Parlak, “Antalyalılar için özel bir kampanya düzenledik. Bu kampanya ile ekonomik ve konforlu bir yakıt olan doğal gazı, en uygun ödeme koşullarıyla Antalyalılarla buluşturuyoruz. 30 Nisan’a kadar devam edecek olan kampanyada Antalyalılar kredi kartıyla abonelik bedelini 9 taksitle, güvence bedelini ise 3 taksitle ödeyebilecekler” diye konuştu. 

  “ANTALYALILAR KIŞIN TEK ODAYA SIKIŞMAKTAN BIKTI”
  Mürsel Parlak, son yıllarda kış aylarının çok soğuk geçtiğini hatırlatarak, “Soğuk günlerde evin her odası ısınmadığı için tüm aile bir oda içinde yaşamak zorunda kalıyor. Mutfakta yemek yapmak ayrı çile, çocukların ders çalışması ayrı çile oluyor. Antalyalılar, tek odanın içinde sıkışıp kalmaktan bıktık diyorlar” dedi. 

  Parlak, doğal gaz kullanımıyla birlikte Antalyalıların yakıt masrafının yarı yarıya düştüğünü vurgulayarak, şunları söyledi: “Ocak ve sıcak su kullanımında tüp ve elektrik kullanımı yerine doğal gazı tercih eden Antalyalılar, bir yıllık tüketimlerinde yaklaşık yüzde 80 kar ediyorlar. Ocak, sıcak su ve ısınma için doğal gazı tercih edenler ise masraflarını bir yılda yarı yarıya düşürüyorlar. Antalyalılar, doğal gaz kullanımı tercihiyle evlerinin bütçesine katkıda bulunuyorlar.”

 • Enerya'dan Kızılay'a Kan Bağışı
 • Enerya Erzincan çalışanları Türk Kızılay’ına kan bağışında bulundu.

  Enerya Erzincan çalışanları sosyal sorumluluk projesi kapsamında her yıl düzenli hale getirdikleri Türk Kızılay'ına kan bağışını bu yıl da gerçekleştirdi.

  Enerya Erzincan şirket çalışanları ve Enerya müşterileri Türk Kızılay'ına ait kan verme aracında kan bağışında bulundu. Konu ile ilgili açıklama yapan Enerya Erzincan İşletme Müdürü Serdar Karaca, kanın acil bir ihtiyaç değil sürekli gereksinim olduğunu hatırlatarak, "Enerya Erzincan olarak tüm ekibimiz bu bilince sahiptir. Her yıl düzenli olarak kan bağışında bulunuyoruz” dedi. Yapılan her kan bağışının çok değerli olduğunun altını çizen Karaca, “Tüm sağlıklı vatandaşlarımızı kan bağışında bulunmaya davet ediyoruz" diye konuştu.

  Enerya Erzincan İşletme Müdürü Serdar Karaca, Enerya olarak kan bağışını her yıl tekrarlanmasının mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Yıllık gerçekleştirdiğimiz kan bağışı periyodunu yıl içerisinde artırmayı hedefliyoruz” dedi. 

 • SEKTÖRÜN ÖNCÜSÜ ENERYA'DAN YİNE BİR İLK!
 • SEKTÖRÜN ÖNCÜSÜ ENERYA’DAN YİNE BİR İLK!
  ÜZÜMLÜ’YE DOĞAL GAZ, CNG YÖNTEMİYLE ULAŞTIRILIYOR

  Türkiye’nin en yaygın 2. özel doğal gaz dağıtım şirketi olan Enerya, Erzincan’ın Üzümlü ilçesine doğal gazı Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek ulaştırıyor. 

  Türkiye enerji sektörünün önemli aktörlerinden Enerya Enerji A.Ş, 2006 yılında Erzincan’da başlattığı yatırımlarına, sektörde fark yaratarak devam ediyor.

  STFA Enerji Grup Başkanı ve Enerya Dağıtım Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı Aslan Uzun, gaz yakma töreninde yaptığı açıklamada Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmenin gururunu yaşadıklarını vurgulayarak, “Türkiye’de 77 yıldır ilkleri yapan STFA Holding ve Enerji Grubu Enerya, Üzümlü ‘de bir ilki gerçekleştirdi. Bu proje lojistik ile doğal gazın sinerjisinden doğdu. Yüksek basınç boru hatları olmayan ilçelerimize de gaz arzının sağlanabileceğini gösterdi. Bu yılın başında Bakanlığımız ve EPDK’nın iradesiyle başlayan yolculuğumuz, yoğun çalışmayla tam 5 ay gibi kısa bir sürede Üzümlü’yü doğal gaza kavuşturdu” dedi. 

  4 İlçeye Daha CNG ile Doğal Gaz Müjdesi

  Uzun, bu projenin boru hattı olmayan ilçelere gaz arzı sağlanabileceğini gösterdiğini belirterek, “Bu cesaretle Enerya olarak 2017 yılında bölgelerimizde 4 ilçemizi daha bu yöntemle doğal gazla buluşturacağız” diye konuştu.

  Aslan Uzun açıklamasını şöyle bitirdi: “Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanım Sayın Berat Albayrak’a,   EPDK Başkanım Sayın Mustafa Yılmaz’a ve değerli çalışma arkadaşlarına, Müsteşarım Sayın Fatih Dönmez’e, ve Enerya’daki tüm arkadaşlarıma sizlerin huzurunda bir kez daha teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunarım.”

  6 Kasım Pazar günü gerçekleştirilen törene Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti Grup Başkanvekilleri Mustafa Elitaş ve Mehmet Muş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Milletvekilleri Sebahattin Karakelle ve Serkan Bayram, EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Müsteşarı Fatih Dönmez, Botaş Genel Müdürü Burhan Özcan, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı, STFA Holding Yönetim Kurulu Üyesi Nur Taşkent, STFA Holding CEO’su Yetik Kadri Mert, STFA Enerji Grup Başkanı ve Enerya Dağıtım Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı Aslan Uzun, Enerya Enerji AŞ Genel Müdür Yardımcıları katıldılar. 

  CNG PROJESİ NEDİR?
  Enerya CNG Projeleri; teknik ve ekonomik açıdan doğal gaz boru hattının imalatının mümkün olmadığı durumlarda, en hızlı şekilde doğal gaz arzı sağlama fikri üzerine geliştirilmiştir. Bu sistem, doğal gaz ihtiyacına sahip olan her bölgeye kolaylıkla uygulanabilir olduğu gibi kurulan sistemlerin modüler olması nedeni ile kademeli olarak büyütülebilir ve nakledilebilir özelliktedir. Enerya, mevcut şebekesinden temin edeceği doğal gazı, kompresörlerle sıkıştırıp, CNG Treylerleri ile taşıyıp Üzümlü ilçesinde imal edilen dağıtım şebekesine gaz arzı sağlayacak.

 • ENERYA KIŞ HAZIRLIKLARINA BAŞLADI (AKSARAY)
 • Enerya Aksaray Gaz Dağıtım AŞ, hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte doğal gaz abonelerini kışa hazırlıklar konusunda bilgilendirdi.

  Hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte Aksaray’da kombiler de yanmaya başladı. Enerya Aksaray Gaz Dağıtım AŞ İşletme Müdürü Murat Küçükkapdan, kış hazırlıkları konusunda doğal gaz abonelerini bilgilendirdi. 
  Enerya Aksaray İşletme Müdürü Murat Küçükkaptan, temel kurallara uyularak kullanılan doğal gazın güvenilir, konforlu ve ekonomik bir yakıt olduğunu belirtti. Küçükkapdan, 2016 yılı sonu itibariyle 615 km hat imalatına ulaşılacağını ifade ederek, “Aksaray’da 69 bin 500 BBS aboneyi doğal gazla buluşturuyoruz. Abonelerimizi kış aylarında doğal gaz kullanmaya başlamadan önce baca ve kombi bakımlarını mutlaka yaptırmaları gerekmektedir” diye konuştu. 

  Havalandırma menfezlerinizi asla kapatmayın
  Murat Küçükkapdan, doğal gaz kullanımında yapılan bazı hatalar nedeniyle sorunlar yaşandığını hatırlatarak, “Havalandırma menfezlerinin kapatılması, bacalarda ve duman kanalında oluşan deformasyonlar sorunlarının yetkisiz firmalar tarafından giderilmeye çalışılması önemli hatalardır. Abonelerimizin havalandırma menfezlerin asla kapatmaması gerekiyor. Güvenli doğal gaz kullanımı için bacalı cihazların baca temizliği yılda bir kez yetkili firmalara yaptırılmalıdır. Kombi, şofben, soba ve kazan gibi yakıcı cihazların baca sensörlerinin çalışıyor olması şarttır” dedi. 

  Enerya’nın onayı olmadan tesisatlara müdahale ettirmeyin
  İşletme Müdürü Küçükkapdan, Enerya’nın izni ve onayı olmadan tesisatlara müdahale ettirilmemesi gerektiğinin altını çizerek, “Abonelerimizin tesisatlarında veya yakıcı cihazlarında yapacakları değişiklik öncesinde 444 8 429 nolu telefondan çağrı merkezimizi aramaları veya abone merkezlerimize gelerek bilgi vermeleri önemlidir. Abonelerimiz, yapılan işleme ekiplerimiz tarafından onay verilmesinin ardından gaz kullanımına tekrar başlayabilirler” dedi. 

  Gaz kokusu hissettiğinizde 187 Doğal Gaz Acil hattını arayın
  Enerya Aksaray Doğal Gaz Dağıtım AŞ İşletme Müdürü Murat Küçükkapdan, ortamda gaz kokusu hissedilmesi durumunda yapılması gerekenleri şöyle anlattı: “Gaz kokusu hisseden abonelerimiz hemen ortamı havalandırarak sayaç vanalarını kapatmalılar. Bunun dışında hiçbir müdahalede bulunmadan 187 Doğal Gaz Acil hattına bilgi vermeliler.”

  Küçükkapdan,  187 Doğal Gaz Acil hattı olarak 2 ekip ile her ihbara ulaşmaya hazır olduklarını dile getirerek, Aksaray’ın en uzak mesafesine dahi 15 dakikadan az sürede ulaşabildiklerini sözlerine ekledi.

 • ENERYA KIŞ HAZIRLIKLARINA BAŞLADI (DENİZLİ)
 • Enerya Denizli Gaz Dağıtım A.Ş, hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte doğal gaz abonelerini kışa hazırlıklar konusunda bilgilendirdi.

  Hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte Denizli’de kombiler de yanmaya başladı. Enerya Denizli Gaz Dağıtım A.Ş. Bölge Müdürü Mehmet Akif Tulukcu, kış hazırlıkları konusunda doğal gaz abonelerini bilgilendirdi. 
  Enerya Denizli Bölge Müdürü Mehmet Akif Tulukcu, temel kurallara uyularak kullanılan doğal gazın güvenilir, konforlu ve ekonomik bir yakıt olduğunu belirtti. Tulukcu, 2016 yılı sonu itibariyle 1900  km hat imalatına ulaşılacağını ifade ederek, “Denizli’de 215 bin BBS aboneyi doğal gazla buluşturuyoruz. Abonelerimizi kış aylarında doğal gaz kullanmaya başlamadan önce baca ve kombi bakımlarını mutlaka yaptırmaları gerekmektedir” diye konuştu. 

  Havalandırma menfezlerinizi asla kapatmayın
  Mehmet Akif Tulukcu, doğal gaz kullanımında yapılan bazı hatalar nedeniyle sorunlar yaşandığını hatırlatarak, “Havalandırma menfezlerinin kapatılması, bacalarda ve duman kanalında oluşan deformasyonlar sorunlarının yetkisiz firmalar tarafından giderilmeye çalışılması önemli hatalardır. Abonelerimizin havalandırma menfezlerin asla kapatmaması gerekiyor. Güvenli doğal gaz kullanımı için bacalı cihazların baca temizliği yılda bir kez yetkili firmalara yaptırılmalıdır. Kombi, şofben, soba ve kazan gibi yakıcı cihazların baca sensörlerinin çalışıyor olması şart” dedi. 

  Enerya’nın onayı olmadan tesisatlara müdahale ettirmeyin
  Bölge Müdürü Tulukcu, Enerya’nın izni ve onayı olmadan tesisatlara müdahale ettirilmemesi gerektiğinin altını çizerek, “Abonelerimizin tesisatlarında veya yakıcı cihazlarında yapacakları değişiklik öncesinde 444 8 429 nolu telefondan çağrı merkezimizi aramaları veya abone merkezlerimize gelerek bilgi vermeleri önemlidir. Abonelerimiz, yapılan işleme ekiplerimiz tarafından onay verilmesinin ardından gaz kullanımına tekrar başlayabilirler” dedi. 

  Gaz kokusu hissettiğinizde 187 Doğal Gaz Acil hattını arayın
  Enerya Denizli Doğal Gaz Dağıtım A.Ş. Bölge Müdürü Mehmet Akif Tulukcu, ortamda gaz kokusu hissedilmesi durumunda yapılması gerekenleri şöyle anlattı: “Gaz kokusu hisseden abonelerimiz hemen ortamı havalandırarak sayaç vanalarını kapatmalılar. Bunun dışında hiçbir müdahalede bulunmadan 187 Doğal Gaz Acil hattına bilgi vermeliler.”

  Tulukcu,  187 Doğal Gaz Acil hattı olarak 3 ekip ile her ihbara ulaşmaya hazır olduklarını dile getirerek, Denizli’nin en uzak mesafesine dahi 15 dakikadan az sürede ulaşabildiklerini sözlerine ekledi.

 • ENERYA KIŞ HAZIRLIKLARINA BAŞLADI (ERZİNCAN)
 • Enerya Erzincan Gaz Dağıtım AŞ, hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte doğal gaz abonelerini kışa hazırlıklar konusunda bilgilendirdi.

  Hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte Erzincan’da kombiler de yanmaya başladı. Enerya Erzincan Gaz Dağıtım AŞ İşletme Müdürü Serdar Karaca, kış hazırlıkları konusunda doğal gaz abonelerini bilgilendirdi. 
  Enerya Erzincan İşletme Müdürü Serdar Karaca, temel kurallara uyularak kullanılan doğal gazın güvenilir, konforlu ve ekonomik bir yakıt olduğunu belirtti. Karaca, 2016 yılı sonu itibariyle 585 km hat imalatına ulaşılacağını ifade ederek, “Erzincan’da 46 bin BBS aboneyi doğal gazla buluşturuyoruz. Abonelerimizi kış aylarında doğal gaz kullanmaya başlamadan önce baca ve kombi bakımlarını mutlaka yaptırmaları gerekmektedir” diye konuştu. 

  Havalandırma menfezlerinizi asla kapatmayın
  Serdar Karaca, doğal gaz kullanımında yapılan bazı hatalar nedeniyle sorunlar yaşandığını hatırlatarak, “Havalandırma menfezlerinin kapatılması, bacalarda ve duman kanalında oluşan deformasyonlar sorunlarının yetkisiz firmalar tarafından giderilmeye çalışılması önemli hatalardır. Abonelerimizin havalandırma menfezlerin asla kapatmaması gerekiyor. Güvenli doğal gaz kullanımı için bacalı cihazların baca temizliği yılda bir kez yetkili firmalara yaptırılmalıdır. Kombi, şofben, soba ve kazan gibi yakıcı cihazların baca sensörlerinin çalışıyor olması şart” dedi. 

  Enerya’nın onayı olmadan tesisatlara müdahale ettirmeyin
  İşletme Müdürü Karaca, Enerya’nın izni ve onayı olmadan tesisatlara müdahale ettirilmemesi gerektiğinin altını çizerek, “Abonelerimizin tesisatlarında veya yakıcı cihazlarında yapacakları değişiklik öncesinde 444 8 429 nolu telefondan çağrı merkezimizi aramaları veya abone merkezlerimize gelerek bilgi vermeleri önemlidir. Abonelerimiz, yapılan işleme ekiplerimiz tarafından onay verilmesinin ardından gaz kullanımına tekrar başlayabilirler” dedi. 

  Gaz kokusu hissettiğinizde 187 Doğal Gaz Acil hattını arayın
  Enerya Erzincan Doğal Gaz Dağıtım AŞ İşletme Müdürü Serdar Karaca, ortamda gaz kokusu hissedilmesi durumunda yapılması gerekenleri şöyle anlattı: “Gaz kokusu hisseden abonelerimiz hemen ortamı havalandırarak sayaç vanalarını kapatmalılar. Bunun dışında hiçbir müdahalede bulunmadan 187 Doğal Gaz Acil hattına bilgi vermeliler.”

  Karaca,  187 Doğal Gaz Acil hattı olarak 3 ekip ile her ihbara ulaşmaya hazır olduklarını dile getirerek, Erzincan’ın en uzak mesafesine dahi 15 dakikadan az sürede ulaşabildiklerini sözlerine ekledi.

 • ENERYA KIŞ HAZIRLIKLARINA BAŞLADI (KAPADOKYA)
 • Enerya Kapadokyagaz Gaz Dağıtım AŞ, hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte doğal gaz abonelerini kışa hazırlıklar konusunda bilgilendirdi.

  Hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte Kapadokya’da kombiler de yanmaya başladı. Enerya Kapadokyagaz Gaz Dağıtım AŞ İşletme Müdürü Özenç Gezgin, kış hazırlıkları konusunda doğal gaz abonelerini bilgilendirdi. 
  Enerya Kapadokyagaz İşletme Müdürü Özenç Gezgin, temel kurallara uyularak kullanılan doğal gazın güvenilir, konforlu ve ekonomik bir yakıt olduğunu belirtti. Gezgin, 2016 yılı sonu itibariyle 870  km hat imalatına ulaşılacağını ifade ederek, “Kapadokyagaz’da 106 bin BBS aboneyi doğal gazla buluşturuyoruz. Abonelerimizi kış aylarında doğal gaz kullanmaya başlamadan önce baca ve kombi bakımlarını mutlaka yaptırmaları gerekmektedir” diye konuştu. 

  Havalandırma menfezlerinizi asla kapatmayın
  Özenç Gezgin, doğal gaz kullanımında yapılan bazı hatalar nedeniyle sorunlar yaşandığını hatırlatarak, “Havalandırma menfezlerinin kapatılması, bacalarda ve duman kanalında oluşan deformasyonlar sorunlarının yetkisiz firmalar tarafından giderilmeye çalışılması önemli hatalardır. Abonelerimizin havalandırma menfezlerin asla kapatmaması gerekiyor. Güvenli doğal gaz kullanımı için bacalı cihazların baca temizliği yılda bir kez yetkili firmalara yaptırılmalıdır. Kombi, şofben, soba ve kazan gibi yakıcı cihazların baca sensörlerinin çalışıyor olması şart” dedi. 

  Enerya’nın onayı olmadan tesisatlara müdahale ettirmeyin
  İşletme Müdürü Gezgin, Enerya’nın izni ve onayı olmadan tesisatlara müdahale ettirilmemesi gerektiğinin altını çizerek, “Abonelerimizin tesisatlarında veya yakıcı cihazlarında yapacakları değişiklik öncesinde 444 8 429 nolu telefondan çağrı merkezimizi aramaları veya abone merkezlerimize gelerek bilgi vermeleri önemlidir. Abonelerimiz, yapılan işleme ekiplerimiz tarafından onay verilmesinin ardından gaz kullanımına tekrar başlayabilirler” dedi. 

  Gaz kokusu hissettiğinizde 187 Doğal Gaz Acil hattını arayın
  Enerya Kapadokyagaz Doğal Gaz Dağıtım AŞ İşletme Müdürü Özenç Gezgin, ortamda gaz kokusu hissedilmesi durumunda yapılması gerekenleri şöyle anlattı: “Gaz kokusu hisseden abonelerimiz hemen ortamı havalandırarak sayaç vanalarını kapatmalılar. Bunun dışında hiçbir müdahalede bulunmadan 187 Doğal Gaz Acil hattına bilgi vermeliler.”

  Gezgin,  187 Doğal Gaz Acil hattı olarak 3 ekip ile her ihbara ulaşmaya hazır olduklarını dile getirerek, Kapadokya’nın en uzak mesafesine dahi 15 dakikadan az sürede ulaşabildiklerini sözlerine ekledi.

 • ENERYA KIŞ HAZIRLIKLARINA BAŞLADI (KARAMAN)
 • Enerya Karaman Gaz Dağıtım AŞ, hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte doğal gaz abonelerini kışa hazırlıklar konusunda bilgilendirdi.

  Hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte Karaman’da kombiler de yanmaya başladı. Enerya Karaman Gaz Dağıtım AŞ İşletme Müdürü Abdulkadir Kılıç, kış hazırlıkları konusunda doğal gaz abonelerini bilgilendirdi. 

  Enerya Karaman İşletme Müdürü Abdulkadir Kılıç, temel kurallara uyularak kullanılan doğal gazın güvenilir, konforlu ve ekonomik bir yakıt olduğunu belirtti. Kılıç, 2016 yılı sonu itibariyle 465 km hat imalatına ulaşılacağını ifade ederek, “Karaman’da 52.000 BBS aboneyi doğal gazla buluşturuyoruz. Abonelerimizi kış aylarında doğal gaz kullanmaya başlamadan önce baca ve kombi bakımlarını mutlaka yaptırmaları gerekmektedir” diye konuştu. 
  Havalandırma menfezlerinizi asla kapatmayın

  Abdulkadir Kılıç, doğal gaz kullanımında yapılan bazı hatalar nedeniyle sorunlar yaşandığını hatırlatarak, “Havalandırma menfezlerinin kapatılması, bacalarda ve duman kanalında oluşan deformasyonlar sorunlarının yetkisiz firmalar tarafından giderilmeye çalışılması önemli hatalardır. Abonelerimizin havalandırma menfezlerin asla kapatmaması gerekiyor. Güvenli doğal gaz kullanımı için bacalı cihazların baca temizliği yılda bir kez yetkili firmalara yaptırılmalıdır. Kombi, şofben, soba ve kazan gibi yakıcı cihazların baca sensörlerinin çalışıyor olması şart” dedi. 

  Enerya’nın onayı olmadan tesisatlara müdahale ettirmeyin
  İşletme Müdürü Kılıç, Enerya’nın izni ve onayı olmadan tesisatlara müdahale ettirilmemesi gerektiğinin altını çizerek, “Abonelerimizin tesisatlarında veya yakıcı cihazlarında yapacakları değişiklik öncesinde 444 8 429 nolu telefondan çağrı merkezimizi aramaları veya abone merkezlerimize gelerek bilgi vermeleri önemlidir. Abonelerimiz, yapılan işleme ekiplerimiz tarafından onay verilmesinin ardından gaz kullanımına tekrar başlayabilirler” dedi. 

  Gaz kokusu hissettiğinizde 187 Doğal Gaz Acil hattını arayın
  Enerya Karaman Doğal Gaz Dağıtım AŞ İşletme Müdürü Abdulkadir Kılıç, ortamda gaz kokusu hissedilmesi durumunda yapılması gerekenleri şöyle anlattı: “Gaz kokusu hisseden abonelerimiz hemen ortamı havalandırarak sayaç vanalarını kapatmalılar. Bunun dışında hiçbir müdahalede bulunmadan 187 Doğal Gaz Acil hattına bilgi vermeliler.”

  Kılıç,  187 Doğal Gaz Acil hattı olarak 3 ekip ile her ihbara ulaşmaya hazır olduklarını dile getirerek, Karaman’ın en uzak mesafesine dahi 15 dakikadan az sürede ulaşabildiklerini sözlerine ekledi.

 • ENERYA KIŞ HAZIRLIKLARINA BAŞLADI (EREĞLİ)
 • Enerya Ereğli Gaz Dağıtım AŞ, hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte doğal gaz abonelerini kışa hazırlıklar konusunda bilgilendirdi.

  Hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte Ereğli’de kombiler de yanmaya başladı. Enerya Ereğli Gaz Dağıtım A.Ş. İşletme Müdürü Hüseyin Arı, kış hazırlıkları konusunda doğal gaz abonelerini bilgilendirdi. 

  Enerya Ereğli İşletme Müdürü Hüseyin Arı, temel kurallara uyularak kullanılan doğal gazın güvenilir, konforlu ve ekonomik bir yakıt olduğunu belirtti. Arı, 2016 yılı sonu itibariyle 374 km hat imalatına ulaşılacağını ifade ederek, “Ereğli’de 35 bin BBS aboneyi doğal gazla buluşturuyoruz. Abonelerimizi kış aylarında doğal gaz kullanmaya başlamadan önce baca ve kombi bakımlarını mutlaka yaptırmaları gerekmektedir” diye konuştu. 

  Havalandırma menfezlerinizi asla kapatmayın
  Hüseyin Arı, doğal gaz kullanımında yapılan bazı hatalar nedeniyle sorunlar yaşandığını hatırlatarak, “Havalandırma menfezlerinin kapatılması, bacalarda ve duman kanalında oluşan deformasyonlar sorunlarının yetkisiz firmalar tarafından giderilmeye çalışılması önemli hatalardır. Abonelerimizin havalandırma menfezlerin asla kapatmaması gerekiyor. Güvenli doğal gaz kullanımı için bacalı cihazların baca temizliği yılda bir kez yetkili firmalara yaptırılmalıdır. Kombi, şofben, soba ve kazan gibi yakıcı cihazların baca sensörlerinin çalışıyor olması şart” dedi. 

  Enerya’nın onayı olmadan tesisatlara müdahale ettirmeyin
  İşletme Müdürü Arı, Enerya’nın izni ve onayı olmadan tesisatlara müdahale ettirilmemesi gerektiğinin altını çizerek, “Abonelerimizin tesisatlarında veya yakıcı cihazlarında yapacakları değişiklik öncesinde 444 8 429 nolu telefondan çağrı merkezimizi aramaları veya abone merkezlerimize gelerek bilgi vermeleri önemlidir. Abonelerimiz, yapılan işleme ekiplerimiz tarafından onay verilmesinin ardından gaz kullanımına tekrar başlayabilirler” dedi. 

  Gaz kokusu hissettiğinizde 187 Doğal Gaz Acil hattını arayın
  Enerya Ereğli Doğal Gaz Dağıtım A.Ş. İşletme Müdürü Hüseyin Arı, ortamda gaz kokusu hissedilmesi durumunda yapılması gerekenleri şöyle anlattı: “Gaz kokusu hisseden abonelerimiz hemen ortamı havalandırarak sayaç vanalarını kapatmalılar. Bunun dışında hiçbir müdahalede bulunmadan 187 Doğal Gaz Acil hattına bilgi vermeliler.”

  Arı, 187 Doğal Gaz Acil hattı olarak her ihbara ulaşmaya hazır olduklarını dile getirerek, Ereğli’nin en uzak mesafesine dahi 15 dakikadan az sürede ulaşabildiklerini sözlerine ekledi.

 • ENERYA KIŞ HAZIRLIKLARINA BAŞLADI (KONYA)
 • Enerya Konya Gaz Dağıtım AŞ, hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte doğal gaz abonelerini kışa hazırlıklar konusunda bilgilendirdi.

  Hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte Konya’da kombiler de yanmaya başladı. Enerya Konya Gaz Dağıtım AŞ Bölge Müdürü Arif Kösen, kış hazırlıkları konusunda doğal gaz abonelerini bilgilendirdi. 

  Enerya Konya Bölge Müdürü Arif Kösen, temel kurallara uyularak kullanılan doğal gazın güvenilir, konforlu ve ekonomik bir yakıt olduğunu belirtti. Kösen, 2016 yılı sonu itibariyle 2.670  km hat imalatına ulaşılacağını ifade ederek, “Konya’da 374 bin BBS aboneyi doğal gazla buluşturuyoruz. Abonelerimizi kış aylarında doğal gaz kullanmaya başlamadan önce baca ve kombi bakımlarını mutlaka yaptırmaları gerekmektedir” diye konuştu. 

  Havalandırma menfezlerinizi asla kapatmayın
  Arif Kösen, doğal gaz kullanımında yapılan bazı hatalar nedeniyle sorunlar yaşandığını hatırlatarak, “Havalandırma menfezlerinin kapatılması, bacalarda ve duman kanalında oluşan deformasyon sorunlarının yetkisiz firmalar tarafından giderilmeye çalışılması önemli hatalardır. Abonelerimizin havalandırma menfezlerin asla kapatmaması gerekiyor. Güvenli doğal gaz kullanımı için bacalı cihazların baca temizliği yılda bir kez yetkili firmalara yaptırılmalıdır. Kombi, şofben, soba ve kazan gibi yakıcı cihazların baca sensörlerinin çalışıyor olması şart” dedi. 

  Enerya’nın onayı olmadan tesisatlara müdahale ettirmeyin
  Bölge Müdürü Kösen, Enerya’nın izni ve onayı olmadan tesisatlara müdahale ettirilmemesi gerektiğinin altını çizerek, “Abonelerimizin tesisatlarında veya yakıcı cihazlarında yapacakları değişiklik öncesinde 444 8 429 nolu telefondan çağrı merkezimizi aramaları veya abone merkezlerimize gelerek bilgi vermeleri önemlidir. Abonelerimiz, yapılan işleme ekiplerimiz tarafından onay verilmesinin ardından gaz kullanımına tekrar başlayabilirler” dedi. 

  Gaz kokusu hissettiğinizde 187 Doğal Gaz Acil hattını arayın
  Enerya Konya Doğal Gaz Dağıtım AŞ Bölge Müdürü Arif Kösen, ortamda gaz kokusu hissedilmesi durumunda yapılması gerekenleri şöyle anlattı: “Gaz kokusu hisseden abonelerimiz hemen ortamı havalandırarak sayaç vanalarını kapatmalılar. Bunun dışında hiçbir müdahalede bulunmadan 187 Doğal Gaz Acil hattına bilgi vermeliler.”

  Kösen,  187 Doğal Gaz Acil hattı olarak 3 ekip ile her ihbara ulaşmaya hazır olduklarını dile getirerek, Konya’nın en uzak mesafesine dahi 15 dakikadan az sürede ulaşabildiklerini sözlerine ekledi.

 • ÜZÜMLÜ'DE İLK DOĞAL GAZ ABONELİĞİ YAPILDI
 • Enerya Erzincan Gaz Dağıtım A.Ş. 2016 yılı yatırımları kapsamında Üzümlü’de alt yapı çalışmalarını tamamlayarak Üzümlü’yü doğal gazla buluşturmaya başladı. 

  Enerya Erzincan Doğal Gaz Dağıtım AŞ, 2016 yılı yatırım bölgelerinden biri olan Üzümlü’deki doğal gaz alt yapı çalışmalarını tamamladı. Üzümlü’yü doğal gaz konforu ve ekonomisiyle buluşturan Enerya, ilk abonelik işlemini de Erzincan Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı için yaptı. 

  Üzümlü Yunus Emre Mahallesi’ndeki Enerya Müşteri Hizmetleri Merkezi’nde Belediye Başkanı Ahmet Sazlı ve Enerya Erzincan Gaz Dağıtım AŞ İşletme Müdürü Serdar Karaca’nın katılımıyla gerçekleştirilen işlemlerde Ahmet Sazlı, Üzümlü’deki ilk Enerya abonesi oldu. 

  Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı, Üzümlü İlçesinin doğal gaza kavuşmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bu çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ederim. Doğal gaz konforunu Üzümlü halkıyla buluşturduğumuz için mutluyum. Tüm Üzümlü halkını çağdaş ve ekonomik bir yakıt olan doğal gaz kullanmaya davet ediyorum” diye konuştu. 

  Enerya Erzincan Gaz Dağıtım A.Ş. İşletme Müdürü Serdar KARACA, Üzümlü’de 60 km’lik şebeke oluşturduklarını belirterek, “Bu şebeke üzerinden binasının bulunduğu sokaktan doğal gaz hattı geçen tüm Üzümlü halkını doğal gaz aboneliklerini yaptırmak üzere Müşteri Merkezimize bekliyoruz. Tapu veya Yapı Ruhsatlarını yanlarında getirdiklerinde abonelik işlemlerini gerçekleştiriyoruz” dedi. Karaca, Üzümlü halkını doğal gaz ekonomisiyle buluşmaya çağırdı.

 • ENERYA'DAN İTFAİYECİLERE DOĞAL GAZ EĞİTİMİ
 • Enerya Denizli Doğal Gaz Dağıtım A.Ş. tarafından 26-30 Eylül İtfaiye Haftası kapsamında itfaiyecilere “Doğal Gaz Bilgilendirme Eğitimi” verildi.

  Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Enerya Denizli Doğal Gaz Dağıtım A.Ş. işbirliği ile 26-30 Eylül İtfaiye Haftası kapsamında itfaiyeciler için “Doğal Gaz Bilgilendirme Eğitimi” düzenlendi. 

  İş sağlığı ve güvenliği uzmanı olan Enerya Eğitim Müdürü Erol Kaya tarafından yürütülen derslere Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı olarak çalışan 120 itfaiyeci katıldı. İtfaiyecilere “Temel Doğal Gaz Eğitimi” ve “Doğal Gaz Yangınlarına Müdahale Eğitimi” verildi. 

  “Canları pahasına yangınlara müdahale eden tüm itfaiyecilerimizin İtfaiye Haftası’nı kutluyorum” diyen Enerya Denizli Doğal Gaz Dağıtım A.Ş. Operasyon Müdürü Engin Palabıyık, “Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Osman Zolan’a bu işbirliği daveti için teşekkür ediyoruz. Olası yangın risklerine karşı itfaiyecilerimize doğal gaz yangınlarına müdahale konusunda bilgilendirme yaptık” dedi.

  Doğal gazın güvenilir ve ekonomik bir yakıt olduğuna dikkat çeken Palabıyık, “Doğal gaz güvenilir bir yakıt olmakla birlikte çıkabilecek sorunlara karşı hazırlıklı olmamız gerekiyor. Bu eğitimler olası yangınlarda vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlayabilmek açısından çok önemli. Denizli’de 2006 yılından beri doğal gaz hizmeti veriyoruz. Doğal gaz kullanımıyla ilgili sadece vatandaşlarımızın değil, ilgili kurum ve kuruluşların bilgilendirilmesi gerekliliğine inanıyoruz. Bu eğitimlerin sürekliliğini sağlama konusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu. 

   

 • ENERYA'DAN SONBAHAR KAMPANYASI (AYDIN)
 • “AYDIN, DOĞAL GAZA EKONOMİSİYLE BULUŞUYOR”

  Enerya, doğal gaz aboneliğinde Aydın’a özel bir kampanya başlattı. 31 Aralık’a kadar devam edecek olan kampanyada Aydınlılar, kredi kartıyla abonelik bedelini 9 taksitle, güvence bedelini ise 3 taksitle ödeyebilecekler.

  Enerji sektörünün en önemli aktörlerinden biri olan Enerya Enerji A.Ş, Türkiye’nin 2. en yaygın gaz dağıtım ve toptan satış firmasıdır. Enerya, Aydın’da kış öncesi doğal gaz abone ve güvence bedellerinde taksit kampanyası başlattı.  
  Enerya Aydın İşletme Müdürü Osman Ersöz, “Aydınlılar için özel bir kampanya düzenledik. Bu kampanya ile ekonomik ve konforlu bir yakıt olan doğal gazı, en uygun ödeme koşullarıyla Aydınlıları buluşturuyoruz. 31 Aralık’a kadar devam edecek olan kampanyada Aydınlılar kredi kartıyla abonelik bedelini 9 taksitle, güvence bedelini ise 3 taksitle ödeyebilecekler ” diye konuştu. Ersöz, Aydınlıları doğal gaz ekonomisiyle buluşmaya çağırdı.

  İşletme Müdürü Ersöz, Aydın’da 2009 yılında başlattıkları doğalgaz alt yapı çalışmalarını her geçen gün büyüttüklerini belirterek, şunlar söyledi: “2015 yılındaki 50 milyon TL’lik alt yapı çalışmasıyla bugün 450 km doğal gaz şebekesini tamamladıklarını ve 72 bin konutu doğalgaz ile buluşturduk. Aydın’daki hedefimiz 33 bin aboneye ulaşmak. Bunu da 2016 sonu itibariyle 65 Milyon TL tutarına yükseltmeyi planladığımız doğalgaz alt yapı yatırımızla başaracağız. “

 • ENERYA'DAN SONBAHAR KAMPANYASI (ANTALYA)
 • “BÜTÇE DOSTU DOĞAL GAZ ANTALYALILARLA BULUŞUYOR”

  Enerya, doğal gaz aboneliğinde Antalya’ya özel bir kampanya başlattı. 31 Aralık’a kadar devam edecek olan kampanyada Antalyalılar kredi kartıyla abonelik bedelini 9 taksitle, güvence bedelini ise 3 taksitle ödeyebilecekler.

  Enerji sektörünün en önemli aktörlerinden biri olan Enerya Enerji A.Ş, Türkiye’nin 2. en yaygın gaz dağıtım ve toptan satış firmasıdır. Enerya, Antalya’da kış öncesi doğal gaz abone ve güvence bedellerinde taksit kampanyası başlattı.  
  Diğer yakıtlarla karşılaştırıldığında verimliliği en yüksek ve en ekonomik yakıt olan doğal gaz kullanımının Antalyalıların ev ekonomisine önemli bir katkı sağladığını belirten Enerya Antalya Bölge Müdürü Mürsel Parlak, “Antalyalılar için özel bir kampanya düzenledik. Bu kampanya ile ekonomik ve konforlu bir yakıt olan doğal gazı, en uygun ödeme koşullarıyla Antalyalılarla buluşturuyoruz. 31 Aralık’a kadar devam edecek olan kampanyada Antalyalılar kredi kartıyla abonelik bedelini 9 taksitle, güvence bedelini ise 3 taksitle ödeyebilecekler” diye konuştu. 

  “YAKIT MASRAFINIZ YARI YARIYA DÜŞÜYOR”

  Parlak, doğal gaz kullanımıyla birlikte Antalyalıların yakıt masrafının yarı yarıya düştüğünü vurgulayarak, şunları söyledi: “Ocak ve sıcak su kullanımında tüp ve elektrik kullanımı yerine doğal gazı tercih eden Antalyalılar, bir yıllık tüketimlerinde yaklaşık yüzde 80 kar ediyorlar. Ocak, sıcak su ve ısınma için doğal gazı tercih edenler ise masraflarını bir yılda yarı yarıya düşürüyorlar. Antalyalılar, doğal gaz kullanımı tercihiyle evlerinin bütçesine katkıda bulunuyorlar.”

 • ENERYA'DAN SONBAHAR KAMPANYASI (ERZİNCAN)
 • “ERZİNCAN, DOĞAL GAZ KONFORUYLA BULUŞUYOR”

  Enerya, doğal gaz aboneliğinde Erzincan’a özel bir kampanya başlattı. 10 Ekim’e kadar devam edecek olan kampanyada Erzincanlılar, kredi kartıyla abonelik bedelini 5 taksitle, güvence bedelini ise 2 taksitle ödeyebilecekler.

  Türkiye’nin 2. en yaygın gaz dağıtım ve toptan satış firması olan Enerya Enerji A.Ş. kış öncesi doğal gaz abone ve güvence bedellerinde taksit kampanyası başlattı.

  Enerya Erzincan Gaz Dağıtım A.Ş. İşletme Müdürü Serdar KARACA, “Erzincanlılar için özel bir kampanya düzenledik. Bu kampanya ile ekonomik ve konforlu bir yakıt olan doğal gazı, en uygun ödeme koşullarıyla Erzincanlılarla buluşturuyoruz. 10 Ekim’e kadar devam edecek olan kampanyada Erzincanlılar kredi kartıyla abonelik bedelini 5 taksitle, güvence bedelini ise 2 taksitle ödeyebilecekler ” diye konuştu. Karaca, Erzincanlıları doğal gaz ekonomisiyle buluşmaya çağırdı.

  İşletme Müdürü Karaca, Erzincan’da 2007 yılında başlattıkları doğalgaz alt yapı çalışmalarını her geçen gün büyüttüklerini ve 2016 yılı itibariyle dağıtım bölgesini Çukurkuyu, Yalnızbağ ve Üzümlü’yü kapsayacak şekilde genişlettiklerini belirterek, şunlar söyledi: “Toplamda 41 milyon TL’lik alt yapı çalışmasıyla bugün 530 km doğal gaz şebekesini tamamladık. 48 bin konutu doğalgaz ile buluşturduk. Erzincan’daki hedefimiz 2016 yılı sonunda 40 bin aboneye ulaşmaktır.“

 • ENERYA'DAN SONBAHAR KAMPANYASI (KONYA)
 • “DOĞAL GAZA ABONE OLMAK ÇOK KOLAY”

  Enerya, doğal gaz aboneliğinde Konya’ya özel bir kampanya başlattı. 31 Ekim’e kadar devam edecek olan kampanyada Konyalılar kredi kartıyla abonelik bedelini 6 taksitle, güvence bedelini ise 3 taksitle ödeyebilecekler.

  Enerji sektörünün en önemli aktörlerinden biri olan Enerya Enerji A.Ş, Türkiye’nin 2. en yaygın gaz dağıtım ve toptan satış firmasıdır. Enerya, Konya’da kış öncesi doğal gaz abone ve güvence bedellerinde taksit kampanyası başlattı.  

  Yaklaşık 360 bin aboneye hizmet verdiklerini söyleyen Enerya Konya Bölge Müdürü Arif Kösen, “Konyalılar için özel bir kampanya düzenledik. Bu kampanya ile ekonomik ve konforlu bir yakıt olan doğal gazı, en uygun ödeme koşullarıyla Konyalılarla buluşturuyoruz. 31 Ekim’e kadar devam edecek olan kampanyada Konyalılar kredi kartıyla abonelik bedelini 6 taksitle, güvence bedelini ise 3 taksitle ödeyebilecekler. ” diye konuştu. 

  Konyalıların çağdaş, ekonomik ve konforlu bir yakıt olan doğal gaz kullanımını yaygınlaştırmak için çalışmalarına hızla devam ettiğini söyleyen Kösen, şunları söyledi: “Konya’nın yüzde 80’inde doğal gaz hattı bağlantılarını tamamladık. Yeni yatırım bölgeleri olarak belirlenen Akşehir, Ilgın, Kadınhan’ı da doğal gazla buluşturuyoruz. Konya’da 2003-2004 yılında başlayan yatırımlar 2015 sonu itibariyle 166 milyon TL’ye ulaştı. 2016 yılı sonunda Konya’daki yatırımlarımız 200 milyon TL’yi aşacak.”

 • SEKTÖRDE ENERYA FARKI
 • SEKTÖRDE ENERYA FARKI

  TEKNOLOJİ YATIRIMI MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNE YÖNELİK

  ENERYA Enerji A.Ş, müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışıyla dijitalleşme yatırımlarına hız verdi.


  Türkiye enerji sektörünün en önemli aktörlerinden biri olan Enerya Enerji AŞ, müşteri memnuniyetini arttırmak adına kendi sektöründe birçok yeniliğe imza atıyor. 10 ilde yaklaşık 950 bin doğal gaz abonesine hizmet veren Enerya, 2016 yılı başında tüm Enerya kentlerindeki müşteri hizmetleri ofislerinde gerçekleştirilen operasyonların ve verilen hizmetin standartlaştırılması adına Müşteri Hizmetleri Prosedürü’nü hayata geçirdi. 

  Müşteri Hizmetleri Müdürü Değer Taşlardan, Enerya olarak teknolojiye dayalı müşteri hizmetleri uygulamalarına yatırım yapmayı önemsediklerini belirterek, “Dünya dijitalleşiyor, bu sistemin içinde tüm kurumlar kendilerini var etmek zorundalar. Dijitalleşme müşteri ile kurumlar arasındaki ilişkileri de dönüştürüyor. Rekabet arttıkça teknolojiye yatırım fark yaratılan alan haline geliyor” diye konuştu.

  “Enerji sektöründe bir ilki gerçekleştirdik”
  Enerya olarak enerji sektöründe bir ilke imza attıklarını belirten Değer Taşlardan, şunları söyledi: “Geliştirdiğimiz mobil uygulama ile Her An Her Yerde Enerji sloganımızın doğruluğunu bir kez daha ortaya koyduk. Enerya olarak enerji sektöründe bir ilki gerçekleştirdik. Sistem sayesinde IOS veya Android işletim sistemlerini kullanan abonelerimiz anlık doğal gaz tüketimlerini hesaplayabiliyor. Abonelerimiz mobil uygulamadaki Optik Karakter Tanımlama teknolojisi sayesinde cep telefonu kamerası ile doğal gaz sayaç endeks bilgisini okutarak şubelerimize gitmeden anlık tüketim bilgilerini ve fatura detaylarını akıllı telefonları üzerinden görüntüleyebiliyor. Uygulama sayesinde abonelerimiz için doğal gaz faturaları sürpriz olmaktan çıkıyor.” 

  Müşteri memnuniyetini artırmaya yönelik çalışmalardan birini de Alacak Yönetimi süreci olduğunu belirten Taşlardan, “Bireysel müşterilere borç hatırlatma aramaları ve SMS gönderimleri yapıyoruz. Abonelerimiz çağrı merkezimiz tarafından aranarak borç durumu hatırlatması yapılıyor, bu uygulama kendi sektörümüzde örnek teşkil ediyor. Bu süreç sayesinde abonelerimizin kesintisiz hizmet almalarını sağlamak hedefleniyor” dedi. 

  “Müşteri odaklı web sitesi hizmete girdi”
  Enerya Enerji AŞ olarak doğal gaz ve elektrik alanlarında hizmet verdiklerini söyleyen Değer Taşlardan, yeni hazırlanan web sitesinin müşteri odaklı hazırlandığını belirtti. Abonelerimizden gelen talep üzerine elektrik faturalarını yeni web sitesi üzerinden kredi kartıyla ödenebilir hale geldiğini ifade eden Taşlardan, şunları söyledi: “Son kullanıcıyı hedefleyen bir web sitesi hazırladık. Enerji dünyasında müşteri hizmetleri merkezlerinin (MHM) önemini çok iyi biliyoruz. Fakat dijitalleşen dünyada enerji müşterisinin de MHM’lere gelmeden işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilecekleri platformlar / alternatif kanallar sunmayı her zaman hedefliyoruz. Hem abonelerimiz hem de abone olmak isteyen herkesin tüm sorularına cevap bulabileceği bir site oldu. Doğal gaz abonesi olmak isteyen herkes web sayfası üzerinden sokağında doğal gaz hattı olup olmadığını öğrenebilecek. Online işlemlere, sözleşmelere, sertifikalı firma bilgilerine rahatlıkla ulaşılabilecekler.”

  Taşlardan, müşteri hizmetleri merkezlerindeki her bankonun önünde tabletler yerleştirildiğini belirterek, “Müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışımızla mükemmel müşteri deneyimini yakalamak adına uçtan uca hizmet süreçlerinin değerlendirilmesinin gerektiğine inanıyoruz. Bu amaçla müşteri hizmetleri merkezlerinde abonelerimizden hizmet aldığı personelle ve hizmet süreçleriyle ilgili değerlendirme yapabileceği anket sorularını cevaplamalarını istiyoruz. Banko önünde yer alan tabletlerden soruları cevaplayabilecekler. Bu cevaplar bizim uçtan uca müşteri yaşam döngüsü içerisindeki hizmet süreçlerimizi daha iyi bir noktaya taşıyacaktır” dedi. 
  “Sesli Yanıt Sistemi uygulamaya geçti” 

  Müşteri Hizmetleri Prosedürü ile hizmetleri standartlaştırdıklarına da dikkat çeken Taşlardan, “Bu prosedürle sosyal medya aracılığıyla,  telefonla ya da yazılı olarak başvuran tüm abonelerimize hızlı ve çözüm odaklı cevap vermeyi hedefledik. Ve aylık yaklaşık 80 binin üzerinde aboneye birebir hizmet vermeyi başardık. Abone merkezlerimizdeki ortalama işlem süresi sadece 4 dakikadır. Çağrı merkezimiz her ay yaklaşık 30 bin çağrıya, ortalama 9 saniyede cevap veriyor. Zamanın en kıymetli olduğu dönemde yaşarken bu sayıdaki çağrıyı kısa sürede cevaplamayı önemsiyoruz” dedi. İletişim merkezinden yapılan görüşmelerin önemli bir kısmını oluşturan fatura borç sorgulama işleminin artık Sesli Yanıt Sistemi ile gerçekleştiğini belirten Değer Taşlardan, şunları söyledi: “Müşteri memnuniyeti kapsamında kritik önem taşıyan bu uygulama sayesinde katılımcılar, TC kimlik ve/veya sözleşme hesap numaralarını kullanarak istedikleri bilgileri Sesli Yanıt Sistemi ile rahatlıkla öğrenebiliyor. Sistem sayesinde müşteri şikâyet ve işlemlerini daha rahat karşılayabilen Enerya İletişim Merkezi’ndeki müşteri temsilcileri ise daha fazla müşteriye dokunarak daha kaliteli hizmet verebiliyor.”

 • Enerya, Erzincanlı bayileriyle iftar yemeğinde buluştu
 • Türkiye enerji pazarının önde gelen oyuncularından Enerya, Erzincan’da Enerya’nın doğalgaz iç tesisatı ve servis hattı sertifikasına sahip firmalarıyla gerçekleştirdiği iftar programında bir araya geldi.
   

  Enerya Erzincan Gaz Dağıtım A.Ş., Erzincan’da doğalgaz iç tesisatı ve servis hattı sertifikasına sahip firmalarıyla iftar programında bir araya geldi.

  Ramazan coşkusunun ve maneviyatının birlikte paylaşıldığı toplantıda, Enerya’nın 2016 yatırım hedefleri ve sektörün genel durumuyla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Ayrıca Erzincan, Demirkent, Kavakyolu, Ulalar, Geçit, Çukurkuyu, Yalnızbağ ve Üzümlü şehirlerinden oluşan dağıtım bölgesinde gerçekleştirilen yatırımlar hakkında firmalara detaylı bilgilendirme yapıldı. Programa; Enerya Erzincan Gaz Dağıtım A.Ş. İşletme Müdürü Serdar Karaca, Enerya İç Tesisat Müdürü Ali Serhat Ertürk, Enerya’nın üst düzey yöneticilerinin yanı sıra sertifikalı firma yetkilileri katıldı.  

  Karaca: “İş kazalarının önüne geçmek için iş güvenliğine öncelik verilmeli.”

  Maneviyat iklimi Ramazan ayında iş ortaklarıyla bir araya gelmekten çok mutlu olduğunu söyleyen Enerya Erzincan Doğalgaz Dağıtım A.Ş. İşletme Müdürü Serdar Karaca, “Birlikte geçirdiğimiz 9 yıllık süreçte yoğun mesai harcayan firmalarımız bugün artık hem Erzincan kamuoyunda hem de sektörde kendilerini yukarı taşımışlardır. Fakat yapılan tüm tesisat çalışmalarında önceliğimiz olası iş kazalarının önüne geçmek oldu. İşbirliği yaptığımız tüm firmaların iş güvenliğine öncelik vermesi, çalışmalarını bu doğrultuda gerçekleştirmesi en büyük hedefimizdir” dedi.

  Öte yandan iş ortaklarıyla bir araya gelmekten duyduğu mutluluğu yenileyen Enerya Erzincan Doğalgaz Dağıtım A.Ş. İşletme Müdürü Serdar Karaca, programa katılanlara göstermiş oldukları hassasiyetten dolayı teşekkür etti.

 • Enerya'dan müşteri memnuniyeti adına "Sesli yanıt sistemi"
 • Enerya, kullanıcı dostu ve son teknolojiye uygun bir yapıyla geliştirdiği ‘Müşteri Hizmetleri Dönüşüm Programı’ çerçevesinde ‘Sesli Yanıt Sistemi’ni hayata geçirerek, İletişim Merkezi’ndeki müşteri temsilcilerinin daha fazla müşteriye dokunarak daha kaliteli hizmet vermesini sağladı.

  Türkiye enerji pazarının önde gelen oyuncularından Enerya, yeni hizmete giren Müşteri Hizmetleri Dönüşüm Programı çerçevesinde, müşterilerinin daha kaliteli hizmet almalarını sağlamak için ‘Sesli Yanıt Sistemi’ni hayata geçirdi.

  Müşteri memnuniyetini arttırmak adına birçok yeniliğe imza atan Enerya, iletişim merkezinden yapılan görüşmelerin yaklaşık yüzde 17’sini oluşturan fatura borç sorgulama işlemini, artık Sesli Yanıt Sistemi ile gerçekleştiriyor. Müşteri memnuniyeti kapsamında kritik önem taşıyan bu uygulama sayesinde katılımcılar, TC kimlik ve/veya sözleşme hesap numaralarını kullanarak istedikleri bilgileri Sesli Yanıt Sistemi ile rahatlıkla öğrenebiliyor.

  Sistem sayesinde müşteri şikâyet ve işlemlerini daha rahat karşılayabilen Enerya İletişim Merkezi’ndeki müşteri temsilcileri ise daha fazla müşteriye dokunarak daha kaliteli hizmet verebiliyor.

  Uzun: “Müşteri memnuniyeti bizim için çok önemli”

  STFA Enerji Grubu Başkanı ve Enerya Genel Müdürü Aslan Uzun, Enerya’nın teknolojinin ve yeniliğin yakın takipçisi, hatta öncüsü olduğunu söyledi. 2016 yılı başında tüm illerdeki müşteri hizmetleri ofislerinde gerçekleştirilen operasyonların ve verilen hizmetin standartlaştırılması adına Müşteri Hizmetleri Prosedürü’nü hayata geçirdiklerini ifade eden Uzun, “Bu prosedürle sosyal medya aracılığıyla,  telefonla ya da yazılı olarak başvuran tüm abonelerimize hızlı ve çözüm odaklı cevap vermeyi hedefledik. Ve aylık ortalama 81 bin aboneye birebir hizmet vermeyi başardık. Abone merkezlerimizdeki ortalama işlem süresi sadece 4 dakikadır. Çağrı merkezimiz her ay ortalama 31 bin çağrıya, ortalama 9 saniyede cevap veriyor. Zamanın en kıymetli olduğu dönemde yaşarken bu sayıdaki çağrıyı kısa sürede cevaplamayı önemsiyoruz” dedi.

  Aynı zamanda Enerya abonelerinin daha kaliteli hizmet almaları için Sesli Yanıt Sistemi’ni hayata geçirdiklerini söyleyen Uzun, “Yüzde 100 müşteri memnuniyeti hedefiyle çalışan bir şirket olarak, müşterilerimizin memnuniyeti bizim için çok önemlidir. Sistem sayesinde müşterilerimiz TC kimlik ve/veya sözleşme hesap numaralarını kullanarak istedikleri bilgileri Sesli Yanıt Sistemi ile rahatlıkla öğrenebiliyor. İletişim Merkezi’ndeki müşteri temsilcisi arkadaşlarım da daha fazla müşteriye dokunarak daha kaliteli hizmet verebiliyor. Sistem sayesinde istediğimiz iki unsuru bir araya getirmiş olduk. Ve bu uygulamayla Enerya’nın sektördeki en önemli farkının müşteri memnuniyetine yönelik yaptığı yatırımlar olduğunu bir kez daha kanıtladık.” 

 • Enerya'dan Antalya'ya 22 Milyon TL Yatırım
 • Türkiye enerji sektörünün en önemli oyuncularından olan Enerya, Antalya’daki doğalgaz yatırımları, yeni yatırım bölgeleri ve projeleriyle ilgili bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

  STFA Enerji Grubu Başkanı ve Enerya Genel Müdürü Aslan Uzun, Antalyalıların doğal gaz konforunu ve ekonomisini yaşayabilmeleri için yeni yatırım bölgelerinde doğal gaz hat çalışmalarına başladıklarını açıkladı.

  Türkiye enerji sektörünün en önemli oyuncularından olan Enerya, Antalya’daki yeni yatırım bölgelerini ve 2015 yılı değerlendirmesiyle ilgili detayları düzenlediği basın toplantısında paylaştı.

  12 Mayıs Perşembe günü Antalya Rixos Downtown Otel’de gerçekleştirilen kahvaltılı toplantıda medyayla bir araya gelen STFA Enerji Grubu Başkanı ve Enerya Genel Müdürü Aslan Uzun, Antalya’da 2007 yılında başlayan yatırımlarının 2015 sonu itibariyle Antalya’ya 98 milyon TL’ye ulaştığını söyledi. Uzun, Kepez’de 11, Konyaaltı’nda 15, Muratpaşa’da 14, Serik’te 4 mahalle olmak üzere toplam 44 mahalleye 891 km hat imalatı yapıldığının altını çizdi.

  STFA Enerji Grubu Başkanı ve Enerya Genel Müdürü Aslan Uzun, 2016 yılı yeni yatırım bölgelerindeki çalışmalara ilişkin şunları söyledi: “Kepez’de Karşıyaka, Emek, Yeşilyurt, Gülveren mahallerini, Muratpaşa’da ise Deniz, Altındağ, Memurevleri, Güvenlik, Gençlik, Çağlayan, Güzeloluk, Kızıltoprak mahallelerini doğal gaz konforu ile buluşturacağız. 2016 yılı içerisinde Antalya için yapılması planlanan yatırım tutarı 22 milyon TL’dir. İki ilçede 197 km’lik hat imalatı yapılacaktır.”

  “Antalya’ya, 2007’den bugüne 120 milyon TL yatırım yaptık”

  STFA Enerji Grubu Başkanı ve Enerya Genel Müdürü Aslan Uzun, 2016 sonunda Antalya’da toplam 120 milyon TL’lik yatırım tutarına ulaşılacağını belirterek, “Toplam 56 mahallede 1.088 km. hat imalatı yapmış olacağız. 2015 sonu itibariyle yaklaşık 41.000 abone doğal gaz konforuna kavuşmuştur” diye konuştu.  

  Uzun, 2016 yıl sonu hedeflerinin yeni yatırım bölgeleriyle birlikte 65 bin abone olduğunu ifade ederek, “Antalya, turizmin başkenti olmasına rağmen maalesef havası en kirli iller arasında da ilk sıralarda yer almaktadır. Enerya olarak Antalyalıların çağdaş, ekonomik ve konforlu bir yakıt olan doğal gazla buluşmaları için çalışıyoruz” dedi.

  “Enerya, teknolojinin ve yeniliğin yakın takipçisi”

  STFA Enerji Grubu Başkanı ve Enerya Genel Müdürü Aslan Uzun, Enerya’nın teknolojinin ve yeniliğin yakın takipçisi, hatta öncüsü olduğunu hatırlatarak, şöyle konuştu: “Abonelerimizin tüketim bilgilerine anında ulaşabilmeleri için mobil uygulama hizmetini hayata geçirdik. Enerji sektörünün ilklerinden olma özelliği taşıyan uygulama ile Enerya aboneleri, hem anlık tüketim hesaplamalarına ulaşabiliyor hem de online işlemlerini akıllı telefonları üzerinden yapabiliyorlar. İlk olan ise abonelerimizin bunu hem gaz hem de elektrik alanında kullanabilmeleridir.”

  Aslan Uzun, Enerya’nın sektördeki en önemli farkının müşteri memnuniyetine yönelik yaptığı yatırımlar olduğunu belirterek, 2016 yılı başında tüm illerdeki Müşteri Hizmetleri Ofislerinde gerçekleştirilen operasyonların ve verilen hizmetin standartlaştırılması adına Müşteri Hizmetleri Prosedürü hazırlandığını ifade etti. Uzun, “Bu prosedürle sosyal medya aracılığıyla,  telefonla ya da yazılı olarak başvuran tüm abonelerimize hızlı ve çözüm odaklı cevap vermeyi hedefledik” dedi. Aylık ortalama 81 bin aboneye birebir hizmet verildiği belirten STFA Enerji Grubu Başkanı ve Enerya Genel Müdürü Aslan Uzun, “Abone merkezlerimizdeki ortalama işlem süresi sadece 4 dakikadır. Çağrı merkezimiz her ay ortalama 31 bin çağrıya, ortalama 9 saniyede cevap veriyor. Zamanın en kıymetli olduğu dönemde yaşarken bu sayıdaki çağrıyı kısa sürede cevaplamayı önemsiyoruz” dedi. Uzun, Antalya özelinde müşteri hizmetleri merkezlerinin aylık ortalama 6 bin aboneye hizmet verdiğini de sözlerine ekledi. 

 • Enerya, Aydın'daki doğalgaz yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor
 •  

  Enerya, Aydın’daki doğalgaz yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor

  Türkiye enerji sektörünün en önemli oyuncularından olan Enerya, Aydın’da hayata geçirdiği yeni doğalgaz projesiyle ilgili bir basın toplantısı gerçekleştirdi.                                                                                                                  Doğalgaz, elektrik ve yenilenebilir enerji alanlarında faaliyet gösteren Enerya, yeni yatırımlarla büyüyeceğinin sinyallerini verdi.

  Türkiye enerji sektörünün en önemli oyuncularından olan Enerya, Aydın’da hayata geçirdiği yeni doğalgaz projesiyle ilgili detayları düzenlediği basın toplantısında paylaştı.

  4 Mayıs Çarşamba günü Aydın Anemon Otel’de gerçekleştirilen toplantıda basın mensuplarına seslenen Enerya Aydın ve Denizli Bölge Müdürü M. Akif Tulukcu, Enerya’nın kurulduğu günden bugüne sektörün en önemli aktörlerinden biri olmayı başardığını, bunu da Enerya’nın hayallerine ve her zaman daha iyisini başarma azmine borçlu olduğunu söyledi. Tulukcu, “Enerya olarak bu ülkeye, bu ülke insanına olan büyük inancımız sayesinde büyümemizi sürdürülebilir kılmak için çalışıyoruz.  Hayallerimiz sayesinde bugün, 3 milyar m3 gaz hacmiyle yaklaşık 1 milyon evi doğalgaz ile buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu rakamlara baktığımız zaman bulunduğumuz şehirlerde nüfusun ortalama yüzde 85’ine hizmet götürerek doğalgaz dağıtımındaki rüştümüzü kanıtlamış durumdayız” dedi.

  Türkiye’nin ikinci yaygın gaz dağıtım ve toptan satış firması, Enerya

  Enerya’nın kuruluşundan bu yana 600 milyon TL’yi aşkın yatırım gerçekleştirdiğini bu yatırımın büyük kısmının son 5 yılda yapıldığını belirten Tulukcu, “Enerya olarak yaklaşık 1 milyon abone sayımızla Türkiye’nin 2. en yaygın gaz dağıtım ve toptan satış firmasıyız. Türkiye’nin 11 şehrinde doğalgaz ve altyapı faaliyetlerimizi itinayla sürdürüyoruz. Gururla söylemeliyim ki Enerya, Antalya, Konya, Karaman, Ereğli, Erzincan, Denizli, Aydın, Aksaray, Çorum, Niğde ve Nevşehir’in 30 yıl süresince gaz dağıtım lisansına sahip ve bu şehirlerimizde en iyi hizmeti vermek her zaman ilk hedefimiz oldu.

  Enerya, Aydın’daki doğalgaz hattını genişletiyor

  Ayrıca Enerya Aydın ve Denizli Bölge Müdürü M. Akif Tulukcu, Aydın’da 2009 yılında başlattıkları doğalgaz alt yapı çalışmalarını her geçen gün büyüttüklerini ve 2015 yılındaki 50 milyon TL’lik alt yapı çalışmasıyla bugün 450 km doğal gaz şebekesini tamamladıklarını ve 72 bin konutu doğalgaz ile buluşturduklarını söyledi.

  Aydın’a yaptıklarını yeni yatırımla 11 bin yeni aboneye ulaşmayı amaçladıklarını söyleyen Tulukcu, “Aslına bakarsanız Aydın’daki hedefimiz 33 bin aboneye ulaşmak. Bunu da 2016 sonu itibariyle 65 Milyon TL tutarına yükseltmeyi planladığımız doğalgaz alt yapı yatırımız ve 22 bin olan abone sayımızı, yılsonunda 11 bin yeni abone alımıyla birleştirerek gerçekleştirmek istiyoruz. Çünkü Aydın’da gitmediğimiz bazı bölgeler var. Bu yatırımımız sayesinde bu yıl; Efeler, Hasan Efendi, Kurtuluş, Güzelhisar, Zeybek Mahallesi, Nazilli’de Cumhuriyet, Turan Mahallesi, Söke’de Yenicami, Konak ve Fevzipaşa Mahallesi ve Kuşadası’na çelik ana hat taşıyıcı hattımızla doğal gaz götüreceğiz. Çünkü Enerya olarak, sadece rakamsal başarının sürdürülebilir büyüme için yeterli olmadığına inanıyoruz.”

 • Antalyalılar 9 taksitle doğal gaza kavuşuyor
 • Antalya’nın ilk doğal gaz kullanan ilçesi Kepez’de yeni bir kampanya başlatan Enerya, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve muhtarlarla bir araya geldi. Kepez’de eski yatırım bölgeleri olan Fabrikalar Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Yükseliş Mahallesi, Zafer Mahallesi, Ahatlı Mahallesi, Çankaya Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi, Ulus Mahallesi ve Özgürlük Mahallesi ile yeni yatırım bölgeleri Emek, Karşıyaka, Yeşilyurt ve Gülveren mahalleleri muhtarlarıyla akşam yemeğinde bir araya gelerek doğal gaz kampanyasına ilişkin bilgi verildi. 30 Haziran’a kadar sürecek olan kampanya, Antalyalılara 9 taksitle abone olma imkanı sağlıyor. Kredi kartına taksitle ödenebilecek olan taksit tutarı 55,72 TL olacak

  Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya’da doğal gaz yatırımını yapan ilk ilçe olduklarını vurgulayarak, “Doğal gaz medeni ve ucuz bir yakıt. Doğal gazın yaygınlaşması demek daha iyi bir yaşam, daha az enerji masrafı, ucuz ısınma ve daha temiz bir hava demektir. Doğal gaz demek evinizin her odasının aynı sıcaklıkta olması demektir. 2009’da göreve başladığımda kış akşamları kapalı mekanlarda bile genzimiz yanardı. Bugün bu sorun yok, bunun nedeni de doğal gaz kullanımın artması” diye konuştu. Başkan Tütüncü, altyapı çalışmaları tamamlanmadan doğal gaz bağlantılarının bitirilmesinin önemine dikkat çekerek, konuşmasını şöyle bitirdi: “Mahallerimizi güzelleştirmek istiyoruz. Kepezlilerin alt yapı sorunu olmayan mahallelerde yaşamasını istiyoruz. Bu nedenle de tüm Kepezlilerin desteğini bekliyorum. Doğal gaz kullanımın yaygınlaştırılması için hep birlikte çalışmalıyız.”

  Toplantıda söz alan Enerya Genel Müdürü Aslan Uzun, Antalyalılara konforlu enerji tüketimi sağlamak için çalıştıklarını belirterek, “Halkımıza nasıl daha iyi bir hizmet götürürüz diye düşünüyoruz, bunun için çalışıyoruz. Doğal gazın konforunun tüm Antalyalılara ulaşmasını istiyoruz” dedi. Uzun, “Doğal gaz demek temiz hava, ısınmada konfor ve evin bütçesine katkı demektir. Doğalgaz, ısınmak için kullanılan diğer enerji kaynaklarından ekonomiktir, ucuzdur. Doğal gaz demek musluğunuzdan her daim sıcak suyun akması demektir. Doğalgaz, yemeğinizin yarım kalmaması demektir. Doğal gazla hayatınız konforlu, ekonomik ve keyifli olacaktır” diye konuştu.

  Toplantıda muhtarla adına söz alan Kepez Muhtarlar Derneği Başkanı Feyzullah Büyükkeleş, doğal gaz kullanımının yaygınlaşması gerektiğine dikkat çekerek,            “Bugün buradaki 15 muhtar, en şanslı muhtarlar. Doğal gaz kullanan vatandaşlarımızla konuştuğumuzda şöyle bir gözlemimiz oluyor, ‘Millet rahat, millet mutlu’” diye konuştu.

  Toplantıya Kepez Belediye Başkan Yardımcısı Sebahat Adanır, Enerya Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Arda Beştaş, Antalya Bölge Müdürü Mürsel Parlak, Enerya yöneticileri ve belediye bürokratları da katıldı.

 • STFA Yatırım Holding, enerji grubu şirketi Enerya'da Partners Group ile ortak oldu
 • STFA Yatırım Holding, enerji yatırımlarını yürüten şirketi Enerya'ya yüzde 30 hisse ile ortak olması için dünyanın en önemli finans kuruluşlarından biri olan İsviçreli Partners Group ile anlaştı. Anlaşma ile Partners Group bu büyüklükte bir yatırımla ilk kez Türkiye enerji pazarına girdi.

  Türkiye enerji sektöründe en önemli oyunculardan biri olan Enerya, hızlı büyümesini uluslararası piyasalarda söz sahibi bir yabancı ortakla birlikte sürdürecek. Partners Group ile STFA Yatırım Holding, 4 Eylül Perşembe günü Çırağan Sarayı'nda STFA Yatırım Holding CEO'su Mehmet Ali Neyzi, Enerya Genel Müdürü Aslan Uzun ve Partners Group adına Özel Finans Yatırımları Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi René Biner ve Özel Altyapı Yatırımları Başkanı Brandon Prater'ın katılımı ile düzenlenen imza töreni ile ortaklıklarını açıkladılar.

  30 milyar Euro iş hacmi ile dünyanın en büyük özel sermaye, altyapı ve gayrimenkul yatırım şirketlerinden biri olan İsviçreli Partners Group, uluslararası yatırımcıları için yönettiği fonlar ile, Kuzey Amerika'da toplam 1500 MWlik kapasiteli iki doğal gaz çevrim santrali; İspanya'da Madrid'te doğal gaz dağıtımını yürüten "Madrileña Red de Gas" şirketi; Meksika'da günlük 1.2 milyar mmbtu kapasiteye sahip boru hattı operatörü "Fermaca"; ve Japonya'da ülke çapında güneş tarlaları altyapı kurulumu ve inşası yapan "Japan Solar" gibi yatırımlar yapıyor. Grup bu anlaşma çerçevesinde STFA Yatırım Holding ile Enerya çatısı altında güçlerini birleştirecek, başta doğal gaz dağıtımı olmak üzere enerji sektöründe ortak yatırımlar yapacak.

  STFA Yatırım Holding CEO'su Mehmet Ali Neyzi, Türkiye'nin artan enerji talebi ve hızlı büyüyen ekonomisi ile özellikle Avrupalı büyük yatırımcılar için enerji sektöründe çok cazip bir ülke haline geldiğinin altını çizdi. Neyzi, "Türkiye'de enerjiye önümüzdeki 10 yıl içinde 120 milyar dolar yatırım yapılması gerekiyor. Bu büyük yatırım alanı elbette önemli yatırımcılar açısından da Türkiye'yi cazip bir ülke haline getiriyor. Partners Group da Türkiye'de enerji sektörünü yakınen takip etmekteydi. İki büyük şirket olarak ortak yürüme kararı aldık. Enerya'da Partners Group ile ortak olan STFA Yatırım Holding enerji sektörü yatırımlarına hız vererek organik ve inorganik büyümeye devam edecek." dedi.

  Toplantıda konuşan Enerya Genel Müdürü Aslan Uzun, "10 yıldır Antalya, Konya, Karaman, Ereğli, Erzincan, Denizli, Aydın, Aksaray, Çorum, Niğde ve Nevşehir illerinin doğal gaz dağıtımını yürütüyoruz. Enerya Türkiye'nin 2. en yaygın doğal gaz dağıtım şirketi olarak 11 şehirde bugüne kadar 450 milyon TL'lik yatırım ile 6500 km'lik dağıtım ağı kurdu. 10 yıl içinde hızlı bir yatırım planı ile bulunduğumuz illerde nüfusun ortalama yüzde 85'ine hizmet götürerek 2014 sonu itibarıyla 800 binden fazla aboneye, 1,5 milyar TL'lik ciroya ve toplamda 2,8 milyar metreküplük hacme ulaştık. Partners Group ile yaptığımız bu anlaşma ile birlikte daha da güçlenen yeni yapımız ile başta doğal gaz dağıtımı olmak üzere elektrik ve yenilenebilir enerji yatırımlarımıza hız vereceğiz." dedi. Brandon Prater, Partners Group Özel Altyapı Yatırımları Bölüm Başkanı, törende yaptığı konuşmada, "Uluslararası bir yatırımcı olarak bu büyüyen pazarda yerimizi güçlü bir grup olan STFA ile konumlama kararı aldık. Önümüzdeki yıllarda, Enerya'nın Türkiye doğal gaz dağıtımındaki payını ilerletmeyi hedefliyoruz. Amacımız, her iki tarafın katkıları ile Enerya platformunu geliştirmek ve bu sayede sürekli ve sağlam bir büyümeye ulaşmaktır." dedi.

  Yatırım bankacılığı hizmetleri ve varlık yönetimi grubu ÜNLÜ & Co bu işlemde STFA Yatırım Holding'ın danışmanlığını üstlenmiştir.

 • STFA 600 milyon TL yatırımla, enerjide Enerya markası ile büyüyecek
 • STFA, doğal gaz dağıtım şirketleri ve enerji yatırımlarını Enerya markası adı altında topluyor. Türkiye'de enerjide faaliyet gösterdiği alanlarda en büyük 3 oyuncudan biri olmak üzere yola çıkan Enerya, 2018 yılı sonuna kadar yılda 3 milyar TL ciroya ulaşmayı hedefliyor.

  STFA Grubu CEO'su Mehmet Ali Neyzi ve Enerya Genel Müdürü Aslan Uzun düzenledikleri basın toplantısında, STFA Holding'in enerji sektöründe faaliyet gösteren yeni markası Enerya'nın hedeflerini açıkladılar.
  Basın toplantısında konuşan STFA Grubu CEO'su Mehmet Ali Neyzi, Türkiye'nin enerji talebinin 2023 yılında bugünkü 250 milyar kwh seviyesinden 500 milyar kwh'e yükselmesini beklediklerini vurguladı. Neyzi, "Yaklaşık 2 kat artan enerji talebinin karşılanabilmesi için Türkiye'de enerjiye önümüzdeki 10 yıl içinde 120 milyar dolar yatırım yapılması gerekiyor. Geleceği enerjide görüyoruz." dedi. Neyzi, sözlerine şöyle devam etti: "2003 yılından bu yana doğal gaz sektöründe Energaz adı altında sürdürdüğümüz faaliyetlerimizi artık enerjide çok daha fazla büyüyerek ve yeni alanlara girerek sürdüreceğiz. Bu çerçevede STFA altında yeni bir yapılanmaya gidiyoruz. Tüm enerji dünyasına yayılımımızı Enerya markası altında birleştiriyoruz. Türkiye'nin ve bölgenin enerji öngörüleri çerçevesinde yeni bir yatırım planı hazırladık. Enerya olarak biz de bu atılımın içinde yer alacağız."

 • 10 yılda 430 milyon TL'lik yatırımla 700 bin haneye doğal gaz ulaştırdık
 • Enerya Genel Müdürü Aslan Uzun, STFA'nın 2003 yılında kurduğu ve doğal gaz dağıtım lisanslarına sahip Energaz'ın bünyesinde, Antalya, Konya, Karaman, Konya Ereğlisi, Erzincan, Denizli, Aydın, Aksaray, Çorum, Niğde ve Nevşehir illerinin doğal gaz dağıtım şirketlerinin bulunduğunu söyledi. Uzun, "Türkiye'nin 2. en yaygın doğal gaz dağıtım şirketi olarak 11 şehirde, bugüne kadar 430 milyon TL'lik yatırım ile 6500 km'lik dağıtım ağı kurduk. 10 yıl içinde hızlı bir yatırım planı ile bulunduğumuz illerde nüfusun ortalama yüzde 85'ine hizmet götürerek 710 bin aboneye ulaştık. 2013 sonu itibarıyla 1,3 milyar TL'lik ciroya ulaştık. Firmamız artık Enerya markası ile enerji sektöründe daha geniş alanda faaliyetlerini sürdürecek" dedi.

 • Enerya doğal gaz, elektrik ve yenilenebilir enerjide büyüyecek
 • Uzun, "Enerya ile doğal gazın yanı sıra, elektrik ticaretine de girmeyi planlıyoruz. Dağıtım çalışmalarımızın yanı sıra elektrik üretiminde de yer alacağız. Elektrik üretiminde öncelikli yatırım alanımız yenilenebilir enerji projeleri olacak. Enerya markamız altında 'daha temiz, daha akılcı ve daha kolay' felsefesi ile hizmet kalitemizi iyileştirerek daha müşteri odaklı bir şirket olacağız" diye konuştu.

 • Toplam 600 milyon TL yatırım
 • Uzun, önümüzdeki dönemde tüm enerji projelerine toplam 600 milyon TL yatırım planladıklarını açıkladı. Uzun, "Enerji yatırımlarımız için, 2013 yılında Garanti Bankası, Denizbank ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'nın oluşturduğu konsorsiyum ile 300 milyon dolarlık finansman anlaşmasını imzaladık ve 2014 yılında çalışmalarımıza hızlı başladık" dedi.

  Doğal gaz dağıtımında, 2014 yılı altyapı ve diğer çalışmalar için 70 milyon TL ayırdıklarını belirten Uzun, "Doğal gaz yatırımlarımız her yıl devam edecek. 2014 sonuna kadar 100 bin yeni aboneye ulaşmayı ve 2,6 milyar metreküp gaz satışı gerçekleştirmeyi hedefliyoruz" dedi. Doğal gaz ile ilgili yeni şu bilgileri verdi: "Bugün 2,3 milyar metreküp gaz ticareti yürütüyoruz. Hâlihazırda dağıtım şirketlerimizin gaz ihtiyacının yaklaşık yüzde 50'sini biz karşılıyoruz. 2018 yılında doğal gaz kullanım hacmimizin yüzde 70'ini kendimiz karşılayacağız. Kullanacağımız ve dağıtacağımız gazı toptancılarla yapacağımız anlaşmalar ve ithalat yolu ile doğrudan temin edeceğiz."

 • Rüzgar ve güneşle yenilenebilir enerjiye yatırım
 • Yenilenebilir enerjide rüzgâr ve güneşe yatırım yapacaklarını belirten Aslan Uzun, "Rüzgâr enerjisinde başladığımız çalışmaları hızlandıracağız. 2015-2016 yılında operasyona geçecek, toplam kapasitesi 168 mw olan Havza ve Evrencik'teki yeni rüzgar enerjisi projelerimize 300 milyon TL ayırdık" diye konuştu. Rüzgâr enerjisinin yanı sıra, güneş enerjinde de iddialı olduklarını belirten Uzun, güneş enerjisinde lisanslı ve lisanssız anahtar teslim projeler hayata geçirmek üzere çalışmalarını hazırladıklarını belirtti. Uzun, "Öncelikle güneş enerjisinde lisans alan firmaların projelerinde ortak yatırımcı olacağız" dedi. Türkiye'nin güneş enerji potansiyeli halen lisans bekleyen 600 mw'ın çok üzerindedir, güneş enerji yatırım maliyetleri ciddi oranda azalmıştır, dolayısıyla bu büyüyen yenilenebilir enerji alanında Enerya önemli bir yatırımcı olarak yerini alacaktır. Enerya, STFA'nın tecrübesinden de yararlanarak diğer yatırımcılara da anahtar teslim güneş enerji projelerini teslime de hazır durumdadır. Uzun ayrıca STFA grubunun aktif olduğu MENA (Ortadoğu ve Kuzey Afrika) bölgesinde güneş enerjisi projelerine ilişkin ihalelerde iddialı olduklarını ve bu yatırımlara büyük önem verdiklerini de sözlerine ekledi.

 • 2018 yılı sonuna kadar 3 milyar TL ciroya ulaşmak istiyoruz
 • Uzun, hedeflerini şöyle özetledi: "Enerya olarak özellikle yenilenebilir enerji üretiminde Türkiye ve MENA Bölgesi'nin en çok bilinen markalarından biri olmayı hedefliyoruz. Türkiye'de enerji dağıtımında ise ilk 3 oyuncudan biri olmak üzere yola çıkıyoruz. Elektrik ve doğal gaz ticaretinin yüzde 5'ini yöneteceğiz. Elektrik ticaretinde satacağımız elektriğin yüzde 30'unu yenilenebilir kaynaklardan, yüzde 70'ini de gaz ticareti yaptığımız termik kaynaklardan tedarik edeceğiz. 2018 yılsonuna kadar yıllık 3 milyar TL ciro seviyesine ulaşmayı hedefliyoruz."

 • DOĞAL GAZ ACİL ALO 187
 • Bilgi Toplumu Hizmetleri    |    Enerya Enerji A.Ş.    -    Enerya Konya    -    Enerya Denizli    -    Enerya Gaz Ticaret A.Ş    -    Enerya Kapadokya Gaz Dağıtım A.Ş
  Copyright © 2014 Enerya. Tüm hakları saklıdır.