Doğal Gaz
Abone Olun

Ad Soyad
Şehir
Cep Telefonu
GÖNDER
Ad Soyad
Şehir
Cep Telefonu
Fatura Tutarı
GÖNDER
EPDK yönetmeliği gereğince sizlere daha iyi hizmet verebilmek için sistem çalışması yapılmaktadır. Bu nedenle 31 Aralık 2016 Cumartesi günü Müşteri Hizmetleri Merkezlerimiz kapalı olacaktır. 2 Ocak Pazartesi günü itibariyle yeniden kesintisiz hizmet vermeye devam edeceğiz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
UYARI
MESAJ
RESİM
Sistemde güncelleme yapılmaktadır.
Lütfen daha sonra tekrar deneyin...
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından belirlenen yıllık toplam elektrik tüketimi 3.600 kWh (aylık ortalama 125 TL fatura bedeli) ve üzerinde olan kişiler "Serbest Tüketici" olabilmektedir.

ENERYA GİZLİLİK VE FİKRİ HAKLARA İLİŞKİN YASAL UYARI


1. www.enerya.com.tr web sitesini ziyaret ederek aşağıdaki şartları ve kuralları kabul etmiş sayılmaktasınız. www.enerya.com.tr web sitesine giriş, sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin vs. kullanılması sebebiyle, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zarardan Enerya Enerji A.Ş. sorumlu değildir.

Enerya Enerji A.Ş. , işbu web sitesi aracılığıyla sunacağı hizmetlerde kullanmak amacıyla, kişisel bilgilerinizi talep edebilir. Enerya Enerji A.Ş. bu bilgileri sunacağı hizmet kapsamında sadece kendi bünyesinde ve bağlı şirketlerinde kullanmayı taahhüt etmektedir. Bu doğrultuda, paylaşılan bilgileri, üyenin onayı olmaksızın, 3. şahıslarla paylaşmamayı ve hizmetler dışında hiçbir ticari amaçla kullanmamayı taahhüt eder. Bu bilgiler ancak resmi kurumlar tarafından yazılı olarak talep edilmesi ya da yürürlükteki mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklanabilecektir. Kişisel bilgiler içermeyen, web sitesine ilişkin istatistiksel veriler, Enerya Enerji A.Ş. tarafından paylaşılabilecektir.

2. Web sitesi üzerinde ödeme/satın alma işlemleri gerçekleştirdiğinizde, işlemlerinizi gerçekleştirmek için web sitesi üzerinden paylaştığınız kişisel bilgiler, kart bilgileri, vs. işlem için gerekli 3. şahıslara (bankalar, kredi kartı şirketleri vb.) verilebilecektir.

3.www.enerya.com.tr web sitesi içeriğinde, Enerya Enerji A.Ş. ’a ait olmayan başkaca internet sitelerine bağlantı veya referans yer alabilir. www.enerya.com.tr bu sitelerin içerikleri veya içerdikleri diğer bağlantılardan sorumlu değildir.

4.www.enerya.com.tr web sitesinin virüs ve benzeri amaçlı yazılımlardan arındırılmış olması için mevcut imkanlar dahilinde tedbir almış olmakla birlikte, nihai güvenliğin sağlanması için kullanıcı, kendi virüs koruma sistemini tedarik etmek ve gerekli korumayı sağlamakla yükümlüdür. Bu çerçevede kullanıcı, www.enerya.com.tr web sitesine girmesi nedeniyle, kendi yazılım ve işletim sistemlerinde oluşabilecek tüm hata ve bunların doğrudan ya da dolaylı sonuçlarından kendisinin sorumlu olduğunu kabul eder.

5.Enerya Enerji A.Ş. web sitesi içeriği, görselleri, sayfa düzeni, dizaynlar, şekiller, logolar, teknikler, markalar, tasarımlar, buluşlar, eserler, yazılımlar vs. üzerinde tek hak sahibidir. Söz konusu veriler, yazılı izin alınmadan kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, lisana çevrilemez, yayımlanamaz, yüklenemez, postalanamaz, iletilemez, sunulamaz ya da dağıtılamaz. Aksi halde Enerya Enerji A.Ş. ‘ın hukuki ve cezai yollara başvurma hakkı saklıdır.

6.Resmi makamlardan kullanıcıya yönelik bir suç duyurusu ya da resmi soruşturma talebi gelmesi ve/veya kullanıcının Enerya Enerji A.Ş. sistemlerinin çalışmasına engel olacak ya da işleyişini değiştirecek herhangi bir elektronik sabotaj veya saldırı yaptığının tespit edilmesi halinde, Enerya Enerji A.Ş. kullanıcının kimlik bilgilerini araştırma ve yasal mercilere bildirimde bulunma hakkına sahiptir.

7.Bu politikada, yürürlükte bulunan yasal mevzuata uygun olarak, hiçbir yasal tezada yer verilmeden yürütülecektir. Eğer bu politikanın herhangi bir maddesi, yasadışı, geçersiz ya da herhangi bir nedenden ötürü yasal açıda uygulanamaz durumdaysa, o halde söz konusu madde bu politikadan çıkarılabilir sayılacak ve geriye kalan maddelerin geçerliliğini ve yasal açıdan uygulanabilirliğini etkilemeyecektir.


DOĞAL GAZ

ELEKTRİK
EPDK Hesap Planı gereğince sizlere daha iyi hizmet verebilmek için sistem çalışması yapılmaktadır. 2 Ocak 2017 Pazartesi günü saat 09.00 itibariyle yeniden kesintisiz hizmet vermeye devam edeceğiz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Elektrik Online İşlemler
 • BİREYSEL
  MÜŞTERİ İŞLEMLERİ
 • KURUMSAL
  MÜŞTERİ İŞLEMLERİ
 • Doğal Gaz Online İşlemler
 • BİREYSEL
  MÜŞTERİ İŞLEMLERİ
 • KURUMSAL
  MÜŞTERİ İŞLEMLERİ
 • SERTİFİKALI İÇ TESİSAT
  FİRMA İŞLEMLERİ
 • ONLINE İŞLEMLER
  Radyatörlerin önünü eşya ile kapatmayınız.
  Evin kullanılmayan bölümlerindeki radyatörleri kapatınız.
  Baca temizliği ve bakımını ihmal etmeyiniz.
  Kapı ve pencerelerin çift cam ya da PVC olması tasarruf sağlar.
  Sıcak su borularını izole ettiriniz.
  Oda termostatı kullanınız.
  Bacalı cihazları dolap içine yerleştirmeyiniz.
  Radyatörlerin arkasına ısı yalıtım levhaları yerleştiriniz.
  Kapalı perdelerin ısı kaybını %25 oranında önlediğini unutmayınız.
  Kombinizi sürekli açıp kapatmayınız.
  Yemek pişirirken fırının kapağını açmayınız.
  Menfezleri kapatmayınız.
  Kombi bakımınızı düzenli yaptırınız.
  Ortamda asla sigara içmeyiniz; çakmak, kibrit vs. yakmayınız.
  Elektrikli cihazların fişlerini prize takmayınız, takılı olanları prizden çekmeyiniz.
  Elektrik düğmelerini açmayınız, açık olanları kapatmayınız.
  Kapı ve pencereleri açarak ortamı havalandırınız.
  Koku apartman boşluğunda hissedilirse ana kesme vanasını, daire içinde hissedilirse sayaç vanasını ya da emniyet kesme vanasını kapatınız.
  Kapı zilini kullanmayınız ve kullandırmayınız.
  Gaz kokusu hissedilen mekanda telefonlarınızı kullanmayınız.
  Gaz kokusu bulunan mekanı boşaltınız.
  Gaz kokusu hissedilen mekanın dışına çıkarak 187 Doğal Gaz Acil Hattı'na haber veriniz.
  Asansör vb. cihazları çalıştırmayınız.
  Arıza tespit ederseniz kendiniz düzeltmeye çalışmayınız.
  Menfezlerin açık olup olmadığını kontrol ediniz.
  187 Doğal Gaz Acil Hattı'nı arayarak bilgi veriniz.
  Bölgedeki vatandaşları uyarınız.
  Sigara içmeyiniz; çakmak, kibrit vs. yakmayınız.
  Gaz kaçağı ihtimalinin yüksek olduğu bodrum katlarına inmeyiniz.
  Soba, kombi ve ocak gibi cihazların bulunduğu alanda en az 150 cm² kesitli menfezler kullanınız.
  Menfezleri kesinlikle kapatmayınız.
  Bacalı cihazları banyoya, yatak odalarına yerleştirmeyin. Bu tip cihaz bulunan yerlerde uyumayın.
  İstenmeyen durumlar yaşamamak için baca sensörünü iptal etmeyiniz, kısa devre yaptırmayınız.
  Açık balkonda kullanılacak hermetik cihazları, havalandırılmış koruyucu bir kutu içinde muhafaza ediniz ve radyatör gidiş-dönüş borularının izolasyonunu yapınız.
  Kapalı balkonda çalıştırılan açık yanmalı veya bacalı cihazlar için havalandırma menfezi kullanınız.
  Hermetik cihaz çıkışlarının uzatılması için yetkili servis desteği alınız ve orijinal yedek parça kullanınız.
  Alarmların çalışma durumunu belirli aralıklarla kontrol ediniz.
  Tesisatta yapılacak değişiklikleri sertifikalı firmalara uygulatınız. Dağıtım şirketini işlemler konusunda bilgilendiriniz.
  Güvenli tüketim için doğal gaz tesisatı, yakıcı cihazlar ve bacalarınızı yılda bir defa yetkililere kontrol ettiriniz.
  Tesisatınızın daha uzun ömürlü ve güvenli olması için tesisat borularınızı boyatınız.
 • DOĞAL GAZ ACİL ALO 187
 • Bilgi Toplumu Hizmetleri    |    Enerya Enerji A.Ş.    -    Enerya Konya    -    Enerya Denizli    -    Enerya Gaz Ticaret A.Ş    -    Enerya Kapadokya Gaz Dağıtım A.Ş
  Copyright © 2014 Enerya. Tüm hakları saklıdır.