Sıkça Sorulan Sorular

Doğal Gaz
Abone Olun

Ad Soyad
Şehir
Cep Telefonu
GÖNDER
Ad Soyad
Şehir
Cep Telefonu
Fatura Tutarı
GÖNDER
EPDK yönetmeliği gereğince sizlere daha iyi hizmet verebilmek için sistem çalışması yapılmaktadır. Bu nedenle 31 Aralık 2016 Cumartesi günü Müşteri Hizmetleri Merkezlerimiz kapalı olacaktır. 2 Ocak Pazartesi günü itibariyle yeniden kesintisiz hizmet vermeye devam edeceğiz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
UYARI
MESAJ
RESİM
Sistemde güncelleme yapılmaktadır.
Lütfen daha sonra tekrar deneyin...
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından belirlenen yıllık toplam elektrik tüketimi 3.600 kWh (aylık ortalama 125 TL fatura bedeli) ve üzerinde olan kişiler "Serbest Tüketici" olabilmektedir.

ENERYA GİZLİLİK VE FİKRİ HAKLARA İLİŞKİN YASAL UYARI


1. www.enerya.com.tr web sitesini ziyaret ederek aşağıdaki şartları ve kuralları kabul etmiş sayılmaktasınız. www.enerya.com.tr web sitesine giriş, sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin vs. kullanılması sebebiyle, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zarardan Enerya Enerji A.Ş. sorumlu değildir.

Enerya Enerji A.Ş. , işbu web sitesi aracılığıyla sunacağı hizmetlerde kullanmak amacıyla, kişisel bilgilerinizi talep edebilir. Enerya Enerji A.Ş. bu bilgileri sunacağı hizmet kapsamında sadece kendi bünyesinde ve bağlı şirketlerinde kullanmayı taahhüt etmektedir. Bu doğrultuda, paylaşılan bilgileri, üyenin onayı olmaksızın, 3. şahıslarla paylaşmamayı ve hizmetler dışında hiçbir ticari amaçla kullanmamayı taahhüt eder. Bu bilgiler ancak resmi kurumlar tarafından yazılı olarak talep edilmesi ya da yürürlükteki mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklanabilecektir. Kişisel bilgiler içermeyen, web sitesine ilişkin istatistiksel veriler, Enerya Enerji A.Ş. tarafından paylaşılabilecektir.

2. Web sitesi üzerinde ödeme/satın alma işlemleri gerçekleştirdiğinizde, işlemlerinizi gerçekleştirmek için web sitesi üzerinden paylaştığınız kişisel bilgiler, kart bilgileri, vs. işlem için gerekli 3. şahıslara (bankalar, kredi kartı şirketleri vb.) verilebilecektir.

3.www.enerya.com.tr web sitesi içeriğinde, Enerya Enerji A.Ş. ’a ait olmayan başkaca internet sitelerine bağlantı veya referans yer alabilir. www.enerya.com.tr bu sitelerin içerikleri veya içerdikleri diğer bağlantılardan sorumlu değildir.

4.www.enerya.com.tr web sitesinin virüs ve benzeri amaçlı yazılımlardan arındırılmış olması için mevcut imkanlar dahilinde tedbir almış olmakla birlikte, nihai güvenliğin sağlanması için kullanıcı, kendi virüs koruma sistemini tedarik etmek ve gerekli korumayı sağlamakla yükümlüdür. Bu çerçevede kullanıcı, www.enerya.com.tr web sitesine girmesi nedeniyle, kendi yazılım ve işletim sistemlerinde oluşabilecek tüm hata ve bunların doğrudan ya da dolaylı sonuçlarından kendisinin sorumlu olduğunu kabul eder.

5.Enerya Enerji A.Ş. web sitesi içeriği, görselleri, sayfa düzeni, dizaynlar, şekiller, logolar, teknikler, markalar, tasarımlar, buluşlar, eserler, yazılımlar vs. üzerinde tek hak sahibidir. Söz konusu veriler, yazılı izin alınmadan kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, lisana çevrilemez, yayımlanamaz, yüklenemez, postalanamaz, iletilemez, sunulamaz ya da dağıtılamaz. Aksi halde Enerya Enerji A.Ş. ‘ın hukuki ve cezai yollara başvurma hakkı saklıdır.

6.Resmi makamlardan kullanıcıya yönelik bir suç duyurusu ya da resmi soruşturma talebi gelmesi ve/veya kullanıcının Enerya Enerji A.Ş. sistemlerinin çalışmasına engel olacak ya da işleyişini değiştirecek herhangi bir elektronik sabotaj veya saldırı yaptığının tespit edilmesi halinde, Enerya Enerji A.Ş. kullanıcının kimlik bilgilerini araştırma ve yasal mercilere bildirimde bulunma hakkına sahiptir.

7.Bu politikada, yürürlükte bulunan yasal mevzuata uygun olarak, hiçbir yasal tezada yer verilmeden yürütülecektir. Eğer bu politikanın herhangi bir maddesi, yasadışı, geçersiz ya da herhangi bir nedenden ötürü yasal açıda uygulanamaz durumdaysa, o halde söz konusu madde bu politikadan çıkarılabilir sayılacak ve geriye kalan maddelerin geçerliliğini ve yasal açıdan uygulanabilirliğini etkilemeyecektir.


DOĞAL GAZ

ELEKTRİK
EPDK Hesap Planı gereğince sizlere daha iyi hizmet verebilmek için sistem çalışması yapılmaktadır. 2 Ocak 2017 Pazartesi günü saat 09.00 itibariyle yeniden kesintisiz hizmet vermeye devam edeceğiz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Elektrik Online İşlemler
 • BİREYSEL
  MÜŞTERİ İŞLEMLERİ
 • KURUMSAL
  MÜŞTERİ İŞLEMLERİ
 • Doğal Gaz Online İşlemler
 • BİREYSEL
  MÜŞTERİ İŞLEMLERİ
 • KURUMSAL
  MÜŞTERİ İŞLEMLERİ
 • SERTİFİKALI İÇ TESİSAT
  FİRMA İŞLEMLERİ
 • ONLINE İŞLEMLER

  Serbest tüketici statüsüne dahil olmak için hangi şartlar aranmaktadır?

  Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından belirlenen yıllık toplam elektrik tüketimi 2.400 kWh (aylık ortalama 82 TL fatura bedeli) ve üzerinde olan kişiler "Serbest Tüketici" olabilmektedir.

  Serbest tüketici olmak bana ne kazandıracak?

  Serbest tüketiciler, TEDAŞ (Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi) dışında herhangi bir şirketten elektrik temin edebilirler. Aynı zamanda tedarikçinin sunduğu tarife kapsamında tasarruf edebilirler.

  Ticarethanelerin ENERYA müşterisi olması için hangi evraklar gereklidir?

  ENERYA müşterisi olacak meskenler için hangi evraklar gereklidir?

  Elektrik şirketi değiştirirsem aldığım elektrikte herhangi bir değişim olur mu?

  Değişiklik yapma durumunuzda elektrik hatlarınızda ve fiziki şartlarınızda herhangi bir değişiklik olmayacaktır. Bundan ötürü almakta olduğunuz elektrik kalitesinde de bir değişiklik söz konusu olmayacaktır.

  ENERYA müşterisi olmak istediğim takdirde abonelik ve başvuru süreçlerinde elektrik kesintisi yaşar mıyım?

  Gerek abonelik gerek başvuru süreçlerinizde, aldığınız hizmette herhangi bir değişiklik ve kesinti yaşamazsınız.

  ENERYA müşterisi olursam sayaç değiştirmek durumunda kalır mıyım?

  Sayacınızın mevzuata uygun olması halinde sayacını değiştirmenize gerek yoktur. Söz konusu değişiklikler, bölgenizdeki görevli dağıtım şirketinin sorumluluğu kapsamındadır.

  ENERYA müşterisi olduğumda sayacım kim tarafından okunacak?

  Sayaç okuma işlemleriniz, dağıtım şirketi tarafından aynı şekilde okunacaktır.

  Elektriğimin faturalandırma sürelerinde ne gibi değişiklikler olacak?

  ENERYA müşterisi olduğunuzda sayaç okuma işlemleriniz mevzuat çerçevesinde, dağıtım şirketi tarafından aynı şekilde yürütülecektir. Faturalandırma ise ENERYA Elektrik tarafından aylık olarak yapılacaktır.

  Faturalarım bana nasıl ulaştırılacak?

  ENERYA faturalarınız her ay tarafınıza, posta ve e-posta yoluyla iletilecektir.

  Elektrik faturalarında hangi bedeller alınmaktadır?

  Elektrik faturalarınızda Enerji Bedeli, PSH (Perakende Hizmet Bedeli), Dağıtım Bedeli, Reaktif Bedel (mesken müşterileri hariç), Enerji Fonu, BTV ve TRT Payı bedelleri bulunmaktadır. Detaylı bilgi için
  http://www.enerya.com.tr/musteri-hizmetleri-elektrik/elektrik-fatura-parametreleri
  bölümüne bakabilirsiniz.

  ENERYA elektrik faturamı nasıl öderim?

  Faturalarınızı Türkiye'nin her yerindeki PTT şubelerinden, anlaşmalı bankalardan (otomatik ödeme / vezne / internet bankacılığı), Enerya müşteri hizmetleri veznelerinden ve Enerya web sitesinden ödeyebilirsiniz.
  * Enerya müşteri hizmetleri veznelerinden ve Enerya web sitesi üzerinden kredi kartı ile faturalarınızı ödeyebilirsiniz.

  Elektrik arızası veya kesintisi yaşadığım takdirde kiminle irtibata geçmeliyim?

  Elektrik hatlarınıza dair tüm teknik detaylar, bağlı bulunduğunuz elektrik dağıtım şirketi sorumluluğundadır. Arıza, kesinti gibi durumlarda ilgili elektrik dağıtım firması ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.

  Evimde / iş yerimde elektrik yok. Ne yapmalıyım?

  Öncelikle daire içindeki tesisatı kontrol ediniz. Eğer diğer dairelerde de elektrik yoksa 186'yı arayarak ihbar kaydı bırakabilirsiniz.

   

  Bilgi Toplumu Hizmetleri    |    Enerya Enerji A.Ş.    -    Enerya Konya    -    Enerya Denizli    -    Enerya Gaz Ticaret A.Ş    -    Enerya Kapadokya Gaz Dağıtım A.Ş
  Copyright © 2014 Enerya. Tüm hakları saklıdır.