Elektrik

Temiz - Akıllı - Kolay Enerji

Enerya, 2003 yılından bu yana doğal gaz alanında sunmuş olduğu servis ağına, 2014 yılında yeni hizmetler ekleyerek büyütmeyi planlamaktadır. Türkiye'de 2000'li yılların başından bu yana hızlanan enerji piyasalarının liberalleşmesiyle birlikte elektrik ticareti önem kazanmaya başlamıştır.

"Serbest Tüketici" olarak adlandırılan, EPDK tarafından belirlenen minimum elektrik tüketimlerine ulaşan kullanıcılar, elektrik tedarikçisini seçme imkanına kavuşmuştur. Sektörün hareketlenmesine paralel olarak Enerya 2013 yılında doğal gazın yanı sıra Elektrik satışı için gerekli olan sertifikasını almış olup aktif kullanım için yapılanmalara başlamıştır. Bu kapsamda, Enerya hizmet listesine elektrik tedariğini ekleyip, bu alanda da hizmet kalitesini müşterilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.

Neden Enerya Elektrik

Mevcut Parekende dışında başka firmadan elektrik alabilir miyim?

Aylık elektrik faturanız ortalama 82 TL veya yukarısında ise sizler 'Serbest Tüketici' statüsüne sahipsiniz. Serbest Tüketici olarak elektriğinizi ENERYA'dan alabilir ve elektrik giderlerinizi azaltabilirsiniz.

Belirlenen elektrik tüketim limitindeki kullanıcılar, elektrik tedarikçisini seçme hakkına kavuşmuştur. Belirsiz süreli veya süresi bir yıl ve üstü belirli süreli abonelik sözleşmesini ceza ödemeden feshetme hakkına sahiptir.

ENERYA'dan nasıl elektrik alabilirim?

Mevcut elektrik bağlantılarımda bir değişiklik olacak mı?

ENERYA'dan elektrik aldığınızda mevcut altyapıda hiçbir değişiklik olmayacak.
 

ENERYA'dan elektrik almam için hangi tarihlerde kayıt yapabilirim?